top of page
תמונת שער.jpg

קורס גר״מ המדרגה שיעורים מדיטטיבים, 30 יום לשינוי הרגלים

לוקח זמן לשנות הרגלי חיים של שנים. אנחנו נקשרים להרגלים שלנו, הגוף והמערכת הרגשית מתוכנתים להפנים התנהגוית וחוויות, שינוי הרגלים לוקח זמן ואנרגיה, נדמה שאנחנו הולכים נגד הטבע שלנו. למעשה אנחנו הולכים חזרה לטבענו האמיתי. מנסיון חיים שלי ושל תלמידים שרכשו את הקורס המדיטטיבי, שלושים יום של תרגול יום יומי חולל שינוי משמעותי בהרגלי החשיבה והפחתה בראקטיביות הרגשית. יצרתי 30 מדיטציות לתרגול יום יומי במהלך חודש ימים, שיטה שפיתחתי ושמה גר״מ המדרגה: גר״מ ראשי תיבות של גוף, רגש, ומחשבה, אלו שלושת הענפים של התודעה, דרכה היא מתבטאת, יוצרת ופועלת בממד הזה, רבים מאיתנו חווים חוסר איזון בין הרגשות המחשבות והגוף. המדיטציות יחזירו לכם את האיזון ויגבירו את כוח השלווה והנוכחות. 

איך להרגיע את המיינד ולהשקיט את המחשבות

Updated: Jun 23


באחד מהלילות התעוררתי לרעש של זמזום מנוע. שכן הפעיל מכשיר חשמלי. ככל שהקשבתי לזמזום הוא הלך והתעצם, מרעש חיצוני הוא הפך לרעש פנימי. לפעמים אני מתעוררת מזמזום של המנוע הפנימי, מידע שמבקש התייחסות, תובנות שמגיעות ומעירות אותי באישון לילה.

הלילה הוא אזור מפורז שטח שלא נמצא בריבונות של המוח יודע כל, הלילה הוא תחום של שלום ואני לומדת על השפעתו העמוקה של השלום הפנימי.


ירדתי ״לסוף דעתי״, מקום בו רעיון לא צייץ ומחשבה לא פרחה. בקלילות אני מגיעה אל השקט בין המחשבות, שומעת את המידע שצף, לומדת חדש, נותנת לו מאור נשמתי ומתמסרת לשקט האינסופי. השקט הפנימי גבר על הרעש החיצוני. צללתי מיד לתחום שמתחת למחשבות מתחת לסף ההכרה, שקעתי בשינה עמוקה.


השקט בין המחשבות הוא אפקטיבי, זהו ריק חי, חזק יותר מכל כדור שינה, הוא עוזר להביא ריכוז בזמן עירות ומשפר את הבריאות הנפשית והפיזית כאחד. הרגעת המחשבות הטורדניות יכולה לרפא דיכאון וחרדה. איך מתמסרים לשקט בין המחשבות? אפשר לרשום את האמונות המגבילות וההתניות המחשבתיות שקשורות בהתמסרות לשקט שבין המחשבות.השקטת המחשבות אינה הפעלה של כוח הרצון


השקטת המחשבות זה למעשה קשב. אפשר להקשיב לשקט כמו שמקשיבים למוזיקה. זו הדרך שאני אוהבת ובוחרת להתמסר לרווח בין המחשבות ולהעצים את השקט בתוכי. אני מתייחסת ונותנת תשומת לב לשקט הפנימי, אני שומעת אותו.


אי אפשר לשלוט על המחשבות


אנחנו לא כופים על עצמנו שקט או שולטים על זרם המחשבות. בזמן הקשב לשקט יופיעו מחשבות והתנגדויות, הקשיבו להן, יש בהן מידע, שימעו אותן כחלק מה״מוזיקה״, הצלילים שקיימים בעולמכם. אל תתפסו למחשבות אלא תנו להן לחלוף בתוכם כמו שרעש חיצוני מגיע וחולף. אתם לא נתפסים לרעש. המחשבה היא רק תוכן אין לה קיום בלעדיכם.


השקטת המחשבות אינה הדחקה שלהן


אתם לא חונקים את תנועת החשיבה. למחשבות יש מטען אנרגטי, הדחקת החשיבה תגרום להן לקבל יותר אנרגיה. הקשיבו למידע של המחשבה ותנו לה להתפוגג.


נסו את התרגיל הבא: המתינו למחשבה הבאה שתגיע. בזמן שאתם ממתינים למחשבה, הקשיבו לשקט. תנו לו יותר התייחסות. המחשבות מקבלות כוח בגלל שאנחנו נותנים להן את אנרגית החיים שלנו, ״התייחסות״.


כל מחשבה היא כמו וו, קרס קטן שלוכד את תשומת הלב והיחס שלנו. אני מתייחסת למידע שהמחשבה מביאה איתה, מעבירה את תשומת הלב לתגובה הפיזית והריגשית, זו ההשראה של המחשבה על הגוף והרגש שלי. המחשבה והגוף והרגש אלו ביטויים אנרגטים. אני מתייחסת לתנועה האנרגטית שלהן ופחות לפרשנות הרעיונית שלהן.


לוקח זמן לשנות הרגלים. תרגול ממוקד יום יומי יכול להביא לתוצאות מהירות. שינוי ההרגל להזדהות עם המחשבות שלנו אינו יכול לעבור דרך חשיבה, השינוי מתחיל בגוף. אני מזמינה אתכם לאתגר 30 יום לשינוי הרגלי הכרה.

מדיטציות לשינוי הרגלים, הפחתת הסבל והעמקת הנוכחות בשיטת גר״מ המדרגה.

אני מזמינה אתכם להתחיל בתרגול עוצמתי ומשמעותי אתגר שלושים יום לשינוי הרגלים ראקטיבים ולהעמקת הנוכחות בשיטת גר״מ המדרגה. 

גר״מ אלו ראשי תיבות של גוף, רגש, מחשבה אנו נוטים לראות אותם כנפרדים, למעשה זו מערכת אחת הקשורה זו בזו, במהלך 30 יום תאזינו למדיטציה אחת כל יום כדי שהתת מודע והגוף יטמיע את ההדרכה כחוויה רב חושית. התרגולים יעזרו לכם להתקרקע בהווה ולא להיסחף אחרי הרגלי החשיבה. אלו מדיטציות פשוטות לתרגול. במקביל אני מזמינה אתכם להצטרף למרכז להתעוררות תודעתית, מרחב של לימוד אישי ולימוד בקבוצה בשיעורי זום בימי רביעי בשעה שמונה בערב שעון ישראל.

איך מעמיקים נוכחות בסביבת עבודה רעילה? מה ההבדל בין רגישות לפגיעות? איך שומרים על רגישות גבוהה מבלי להיסחף לכאב של אחרים? מהם מחזיקי תדר? אלו הנושאים שאני מדברת עליהם החודש במרכז להתעוררות תודעתית בנוסף מדיטציות חדשות להתמרת הפגיעות והכאב, לגברת כוח הנוכחות ועוד..


בספרים שהוצאתי לאור: ״תודעה נוכחת הספר המעשי״, ״חזרה אל האמת״ ו״ספר האור הפנימי״ יש יחד מעל ל1000 תובנות ותרגילים שעוזרים ותומכים בתהליך הצמיחה וההתעוררות והפחתת הסבל הנפשי, איך לעבוד עם כוח החיים שלנו ולקבל כלים להתפתחות תודעתית.


הספרים יצאו לאור במהדורה מודפסת, דיגיטלית וכספרים קוליים להאזנה.


לקביעת פגישה בזום לליווי אישי אפשר לפנות אלי לכאן: בפייס

או שלחו לי אימייל: shimontammar@gmail.com


כל המחירים רשומים בדולרים כי אני חיה בארה״ב. אם יש לכם שאלות כתבו לי. חיבוק אוהב תמר


159 views0 comments

Comments

Rated 0 out of 5 stars.
No ratings yet

Add a rating
bottom of page