top of page
תמונת שער.jpg

קורס גר״מ המדרגה שיעורים מדיטטיבים, 30 יום לשינוי הרגלים

לוקח זמן לשנות הרגלי חיים של שנים. אנחנו נקשרים להרגלים שלנו, הגוף והמערכת הרגשית מתוכנתים להפנים התנהגוית וחוויות, שינוי הרגלים לוקח זמן ואנרגיה, נדמה שאנחנו הולכים נגד הטבע שלנו. למעשה אנחנו הולכים חזרה לטבענו האמיתי. מנסיון חיים שלי ושל תלמידים שרכשו את הקורס המדיטטיבי, שלושים יום של תרגול יום יומי חולל שינוי משמעותי בהרגלי החשיבה והפחתה בראקטיביות הרגשית. יצרתי 30 מדיטציות לתרגול יום יומי במהלך חודש ימים, שיטה שפיתחתי ושמה גר״מ המדרגה: גר״מ ראשי תיבות של גוף, רגש, ומחשבה, אלו שלושת הענפים של התודעה, דרכה היא מתבטאת, יוצרת ופועלת בממד הזה, רבים מאיתנו חווים חוסר איזון בין הרגשות המחשבות והגוף. המדיטציות יחזירו לכם את האיזון ויגבירו את כוח השלווה והנוכחות. 

ארבעה צעדים לשחרור הכאב הרגשי

Updated: Jun 23


הגוף הוא הישרדותי, התפקיד שלו בראש ובראשונה לשמור אותנו בחיים. להגן על הנפש והנשמה, להרחיק אותנו מסכנה וכאב צפוי.


לפעמים הגוף מפריז ומוציא אותנו מאיזון, לכן לא כל תחושה פיזית ואנרגטית מכווצת היא קריאה נכונה של מה שקורה. לפעמים זו ראקציה חריפה של הגוף המגונן מפני אפשרות של פגיעה עתידית בגלל זיכרון כואב או טראומתי מהעבר. אני קוראת להפרזה בתגובתיות - אלרגיה רגשית. בדיוק כמו אלרגיה פיזית, בה מערכת החיסון של הגוף יוצאת מאיזון ומגיבה בצורה קיצונית לחומר כימי או מאכל לא רעיל, או כשמערכת החיסון תוקפת את אברי הגוף ומזהה אותם כפולש, הגוף יכול לצאת מאיזון ולהציף ברגשות תגובתיים וחרדות, תגובתיות יתר למצבים שלכאורה אינם מאיימים או פוגעניים. עלבון, קורבנות, קריאה לא נכונה של יחס והתנהגות שמופנית כלפינו, רגישות יתר, יכולה להפוך את החיים לבלתי נסבלים.


בתגובתיות יתר, הגוף לא משקר לנו אלא מגונן עלינו.


הגוף לומד מהר מאוד לזהות מצבים של סכנה. לפעמים מנגנון ההגנה יוצא מאיזון. ההשפעה שלו היא בעיקר מתחת לסף המודעות שלנו. מכיוון שיש לגוף זיכרון תאי, לרוב אנחנו לא מגיבים לאנרגיות חיצוניות של אנשים אלא לאנרגיות שלנו שמגיעות מהתת מודע, דפוסים וההתניות - האוטומט.


אם אני לא יכול לסמוך על תחושות הגוף שלי על מה אני יכול לסמוך?


אתה יכול לסמוך על הרצון שלך לחיות את החיים שאתה ראוי להם, על האושר שהוא מי שאתה, על האמת שתדחוף אותך להתעורר, גם אם אתה מרגיש שיש קונפליקט בין התגובתיות של הגוף והרתיעה הפיזית לבין המציאות, עמוק מתחת לחרדה, לדיכאון ולפחדים יש כוח שדוחף אותך לאיזון וריפוי. סמוך על הכוח הזה, על הדרכת הנשמה שלך והתבונה התודעתית שהיא הרבה יותר רחבה מהמיינד המוגבל למחשבות מותנות, למה שהוא מכיר ולמה שהוא מאמין שאפשרי.


איך אפשר לזהות מתי הראקציה של הגוף מאותתת לי אמת? מתי זו תגובת יתר? איך אדע לקרוא נכון יחס שאני מקבל אם יש לי מטענים של גוף כאב שמשפיע עלי על הרגשות ותחושות הגוף שלי?


הצעד הראשון: להכיר באפשרות שהגוף לא תמיד חווה נכון את המציאות ולא לפחד מהתעתוע או הבלבול.


לדעת שתחושות פיזיות אנרגטיות הן לא הדרך היחידה להבדיל בין אמת לאשלייה. יש דרכים רבות להתבונן על המציאות בצורה נוכחת. להבין שאתה מגיב למחשבות שלך על המציאות והיחס שאתה מקבל ולא למציאות. המציאות חולפת מהר, אתה נשאר עם התגובתיות שלך. אם יש דפוסים תגובתיים הכר בהם ובו זמנית הכר ברצון העמוק שלך להגיע אל האמת הנוכחת מתחת לכאב.


הצעד השני: לשאול שאלות


שאל את השאלות הבאות: האם אני מרגיש תקוע? מתחיל דברים ולא מסיים? מסתובב סביב אותם דפוסים ומעגלים ולא מצליח להשתחרר מהם? האם אני מוקף באנשים אבל מרגיש לבד? קשה לי לתת אמון וליצור קשרים עמוקים לטווח ארוך? האם אני רב? כועס? בורח מקשרים כאשר הם הופכים לרציניים? האם יש לי נטיה להאשים אנשים אחרים במצב שאני נמצא בו? האם אני תלוי באישור ובאהבה ומודד את מידת החום והיחס שאני מקבל מאנשים? האם אני עסוק רק בעצמי וביחס שאני מקבל? נעלב? נוטה לפרש את היחס שאני מקבל כסוג של התקפה עליי? האם אני שומע דעות מנוגדות לשלי כשיפוטיות עלי? האם אני תלוי במחמאות? מילים חמות? כועס כשאני לא מקבל יחס?


הצעד השלישי: לא לרוץ להסיק מסקנות ולנעול את המוח באמיתות לא חקורות


גם אם בתחושתך הפנימית יש לך את כל ההוכחות, זכור שברגע שאתה מאמין למשהו אתה תראה אותו.

לא לפחד ממצבים של חוסר וודאות, להתאהב בסקרנות ולהשאיר את הלב והראש פתוח לאפשרויות אחרות שלא עלו בראשך. להכיר בהשפעה הגדולה של אמונות ומחשבות מותנות על הגוף, לזהות מצבים שחוזרים על עצמם, לראות אלו אנשים אתה מושך לחייך.


הצעד הרביעי: להכיר בקיומו של הכאב הרגשי מהעבר ולא לפחד לפגוש אותו


להעמיק את הסליחה את החמלה לעצמך ולאנשים שפגעו בך, בגדו באמון שלך וגרמו לך להיות תגובתי, לתת אמון ברובד התודעה שהוא מי שאתה, לתת לחלק האוהב והמודע שבתוכך לרפא את החלק הכואב שבך. לדעת שתהליך הריפוי הנפשי הוא גם תהליך של לימוד ושינוי. הריפוי מאפשר את ההתעוררות התודעתית שלך, אתה לומד לשחרר כל אחיזה מהאגו והזהות הסובלת. במקום להיות מובל מהכאב אתה מוביל את הכאב שלך אל הריפוי. אתה חופשי מסבל ופועל מעומק האהבה והתבונה.


שינוי הכרתי ותודעתי ושחרור מדפוסים אינו תהליך פשוט, מכיוון שהגוף גורם לנו להאמין באשליה של האגו. הבונוס הענק שבתוך התהליך אנחנו לומדים להכיר את עוצמתה של החמלה והשראתה על הגוף

הרגשות והמחשבות. החמלה מאפשרת את ההתמרה של הכאב הרגשי לחוכמה

לוקח זמן לשנות הרגלים. תרגול ממוקד יום יומי יכול להביא לתוצאות מהירות.

שינוי ההרגל להזדהות עם המחשבות שלנו אינו יכול לעבור דרך חשיבה, השינוי מתחיל בגוף.

אני מזמינה אתכם לאתגר 30 יום לשינוי הרגלי הכרה.


כוחו של זימון מודע אתגר 30 יום. 

מדיטציות לשינוי הרגלים, הפחתת הסבל והעמקת הנוכחות בשיטת גר״מ המדרגה.

אני מזמינה אתכם להתחיל בתרגול עוצמתי ומשמעותי אתגר שלושים יום לשינוי הרגלים ראקטיבים ולהעמקת הנוכחות בשיטת גר״מ המדרגה. 

גר״מ אלו ראשי תיבות של גוף, רגש, מחשבה אנו נוטים לראות אותם כנפרדים, למעשה זו מערכת אחת הקשורה זו בזו, במהלך 30 יום תאזינו למדיטציה אחת כל יום כדי שהתת מודע והגוף יטמיע את ההדרכה כחוויה רב חושית. התרגולים יעזרו לכם להתקרקע בהווה ולא להיסחף אחרי הרגלי החשיבה. אלו מדיטציות פשוטות לתרגול. במקביל אני מזמינה אתכם להצטרף למרכז להתעוררות תודעתית, מרחב של לימוד אישי ולימוד בקבוצה בשיעורי זום בימי רביעי בשעה שמונה בערב שעון ישראל.

איך מעמיקים נוכחות בסביבת עבודה רעילה? מה ההבדל בין רגישות לפגיעות? איך שומרים על רגישות גבוהה מבלי להיסחף לכאב של אחרים? מהם מחזיקי תדר? אלו הנושאים שאני מדברת עליהם החודש במרכז להתעוררות תודעתית בנוסף מדיטציות חדשות להתמרת הפגיעות והכאב, לגברת כוח הנוכחות ועוד..


בספרים שהוצאתי לאור: ״תודעה נוכחת הספר המעשי״, ״חזרה אל האמת״ ו״ספר האור הפנימי״ יש יחד מעל ל1000 תובנות ותרגילים שעוזרים ותומכים בתהליך הצמיחה וההתעוררות והפחתת הסבל הנפשי, איך לעבוד עם כוח החיים שלנו ולקבל כלים להתפתחות תודעתית.


הספרים יצאו לאור במהדורה מודפסת, דיגיטלית וכספרים קוליים להאזנה.


לקביעת פגישה בזום לליווי אישי אפשר לפנות אלי לכאן: בפייס

או שלחו לי אימייל: shimontammar@gmail.com


כל המחירים רשומים בדולרים כי אני חיה בארה״ב. אם יש לכם שאלות כתבו לי. חיבוק אוהב תמר
Comments

Rated 0 out of 5 stars.
No ratings yet

Add a rating
bottom of page