top of page
תמונת שער.jpg

קורס גר״מ המדרגה שיעורים מדיטטיבים, 30 יום לשינוי הרגלים

לוקח זמן לשנות הרגלי חיים של שנים. אנחנו נקשרים להרגלים שלנו, הגוף והמערכת הרגשית מתוכנתים להפנים התנהגוית וחוויות, שינוי הרגלים לוקח זמן ואנרגיה, נדמה שאנחנו הולכים נגד הטבע שלנו. למעשה אנחנו הולכים חזרה לטבענו האמיתי. מנסיון חיים שלי ושל תלמידים שרכשו את הקורס המדיטטיבי, שלושים יום של תרגול יום יומי חולל שינוי משמעותי בהרגלי החשיבה והפחתה בראקטיביות הרגשית. יצרתי 30 מדיטציות לתרגול יום יומי במהלך חודש ימים, שיטה שפיתחתי ושמה גר״מ המדרגה: גר״מ ראשי תיבות של גוף, רגש, ומחשבה, אלו שלושת הענפים של התודעה, דרכה היא מתבטאת, יוצרת ופועלת בממד הזה, רבים מאיתנו חווים חוסר איזון בין הרגשות המחשבות והגוף. המדיטציות יחזירו לכם את האיזון ויגבירו את כוח השלווה והנוכחות. 

המידע שבדממה - איך לגלות ולבטוח באמת הייחודית שלכם

Updated: Feb 28יש מרחב תודעתי המכיר בקיומו, תבונה היודעת שהיא קיימת ומחוללת מצבים ותופעות בעולם הזה.


המרחב ער ואינו תלוי במלים כדי להעביר לנו ידע. את הידע אנחנו מקבלים ישירות לגוף ולרגש. התאים סופגים את הידע שמחולל שינויים ביוכימים בגוף שלנו ומשפיע על מצבי התודעה (המודעות). הידע שאנחנו סופגים במרחב אינו נתון ותלוי בזמן ובמקום כלשהו. אפשר לתרגם את הידע הנקלט בגוף וברגש לרעיונות, הסברים וסיפורים. המילים עוזרות לשפוך אור על מה שאפשרי לנו. הגוף החומרי הוא קפל במרחב התבונה של התודעה. המידע עובר דרך התאים בגוף מתחת לסף ההכרה השכלית. הידע - הזיכרון אצור בגוף. המילה זיכרון אולי מטעה מכיוון שזהו מידע שלא שייך לעבר. זה מידע נוכח מאיר שריר וקיים, אך הוא עובר ישירות לתת מודע ומפעיל אותנו משם, אין לנו נגישות למידע העמוק המגיע מרובד הוויה, חסרים לנו כלים לגשת אל המידע, הדרך להגיע למידע הנוכח בדממה היא לימוד ומידע בפני עצמו, בזמן הזה עלינו ללמוד כיצד לגשת למידע הייחודי, לאמת הפנימית שלנו, זו שאינה נלמדת מבחוץ אלא נובעת מעומק ההוויה ולהפוך אותו לכוח ממשי שיאיץ את תהליך ההתעוררות ההכרתית והתודעתית, האישית והקולקטיבית. השיעור כאן מלמד ונותן מידע כיצד לפתוח ערוץ תקשורת לכוח ולאוצר המידע הנוכח בדממה.

1. חיבור לדממה


התודעה שלנו לכודה במחשבות רפטטיביות, המשפיעות על התדר של המוח והגוף כולו. למחשבות רפטטיביות יש עוצמה ומומנטום בגלל שהן חוזרות על עצמן, הן אלו שקופצות ראשונות לתודעה. נוכחות בזיכרון לטווח קצר. מדובר בעצם בזיכרון ונתיב שנוצר במוח מקבל את העוצמה שלו בגלל שהוא נמצא בקדמת ההכרה, זהו כוחו של ההרגל היוצר קשרים דפוסים בין הגוף, הרגש והמחשבה, כמו מעגל סגור. הדרך לנתק את הקשר של המחשבות הרפטטיביות עם הגוף והרגש, היא להעביר את תשומת הלב לשקט שבין המחשבות. אל תנסו להשקיט את המוח בכוח הרצון, יש הבדל מהותי בין קשב לדממה והשתקת המחשבות. אי אפשר להשתיק מחשבות בכוח הרצון זה מאבק חסר סיכוי, כמו לנסות לעצור את הנשימה. קשב לדממה זו הפניה של תשומת הלב לדממה הקיימת בכל ואילו השתקת המחשבות בכוח הרצון זו התנגדות למה שקורה. מכיוון שהמחשבות עולות, זה מה שקורה. מספיק שתבחינו בשקט שנוכח בין מחשבה אחת לשניה. כל מה שנדרש הוא לפנות אל השקט כמו שפונים אל אור השמש.


תרגיל להמחשה: הביטו על האותיות כאן, ועכשיו הביטו על החלל מסביב לאותיות, שימו לב לקיומו. ככל שאתם נותנים את ההתייחסות לחלל מסביב, הנוכחות שלו הולכת וגדלה, אילו האותיות ומשמעותן עוברים לרקע. האותיות מיצגות את המחשבות. הרווח בין האותיות מיצג את הדממה. השקטת המוח ממחשבות רפטטיביות היא שלב ראשון. ההשקטה נעשית דרך הפניה של תשומת הלב לשקט הנוכח כבר. אין צורך למנוע מעצמכם לחשוב. רק שימו לב להשפעה ההולכת וגוברת של השקט.2. קשב נוכח


אחת הסיבות שקשה לנו להגיע למידע נובע בגלל הנטיה של המוח לפטפט בזמן שאנחנו מנסים להיות קשובים. ההתניה וההרגל הוא לבטל מידע שלא נראה ״הגיוני״ לשפוט ולשלול מידע לא מוכר ולהישען על ידע קודם. ההתניה הזו מונעת מאיתנו להיפתח לידע אמיתי ועמוק יותר. גם אם המידע מגיע הוא נפסל על ידי המוח, שוללים מידע חדש וננעלים על המידע המוכר. הצורך בוודאות ותחושה של אישור פנימי מכסה על הפחד מהלא נודע. לפני שאנחנו מזהים אם המידע נכון או לא נכון, מדויק או מטעה אפשר להתייחס לכל מה שצף לתודעה כמידע שווה מבלי להיכנס איתו לדיאלוג. כל מצב שמגיע לסף התודעה שלכם שווה. אם אתם חווים התנגדות, פחד, חוסר רצון ואילוץ, אלו צורות מנטליות ורגשיות לגיטימיות אל תדחו אותם, התיחסו אליהם כמידע אנרגטי, תוכן במרחב התודעה שלכם. אל תיכנסו לדיאלוג עם המחשבה הראשונה שעולה לכם. הקשיבו לנשימה, כנסו פנימה ותרגישו את האנרגיה הזורמת בגופכם, תנו יותר תשומת לב לתחושות הפיזיותו הרגשיות, זה הצעד הראשון לפיתוח יכולת הקשב התודעתית. אתם לומדים להקשיב למכלול המצבים שאתם עוברים ברגע זה. מתחת למצבים הללו טמון המידע שמבקש להתגלות אליכם.


קשב פנימי נוכח מאפשר לכם להתחבר לרובד עמוק יותר של הוויתכם ולמתן או להפחית את הנטיה לשלול ולפסול מידע שנראה לא רלוונטי או להיכנס לניתוחים שכלתניים ולתת למחשבות לסובב אתכם סביב עצמכם.


3. זיהוי המידע המדויק.


אחרי שנכנסתם לדממה, העמקתם את הקשב לשקט הנוכח בתוכם, הרפתם מהגל הראשון של המידע שהגיע מהאגו, המוח ומחשבותיו המותנות, מהרגשות והתגובתיות הרגשית, ההתנגדויות, הפחדים, אתם מאפשרים למידע עמוק להגיע מהתת מודע. המידע יכול להגיע בצורה של דימויים ותמונות, קולות, מחשבות, תחושות גוף ורגשות. איך לזהות שהמידע שמגיע הוא המידע הנכון והמדויק? זה שמנחה ומדריך אתכם? התשובה טמונה באפקטיביות של המידע. שימו לב להשפעה של המידע הנוכח על גופכם, הרגשות והמחשבות שלכם. האם המידע מעורר שלווה? שמחה? רוגע? או מצוקה ופחד?


ההגיון של התת מודע אינו דומה להגיון של השכל, לכן היו פתוחים לכל מידע. גם מידע שנראה לשכל שלכם קטנוני, ילדותי, לא שייך, לא עמוק ומלא תבונה. השכל יכול לתעתע ולתייג את המידע שלכם כלא רלוונטי. תנו לגוף ולרגש להגיב למידע שעולה מהתת מודע. למידע נכון יש השפעה טובה ומרגיעה. אם אתם חווים שחרור, הקלה, רוגע זה סימן שהמידע אפקטיבי ומדויק. הנפש נרגעת מול אור האמת. לא תמיד האמת נגישה לנו, בגלל הרעש המסיבי ושטף המידע. חוסר הנוחות שאתם חווים בגוף וברגשות הוא מנגנון של התודעה שמאותת לכם שאתם מנותקים או רחוקים מהאמת.


הנפש תמיד מחפשת את האמת, היא לא תנוח עד שהיא תגלה אותה.


לפעמים המידע מתעתע ונדמה שהוא אמיתי בזמן שהאמת ממתינה להתגלות. החיים יעניקו שפע של הזדמנויות בצורה של משברים שיעזרו ויתמכו בתהליך ההתעוררות אל האמת. יחד עם זאת אפשר ללמוד לפתח את היכולת לקבל מידע מהדממה ולהגיע אל האמת הייחודית שלכם מבלי לקבל מכות מהחיים. הלימוד העיקרי כאן הוא להרגיע ולהגיע משטף לשקט המאפשר גישה למידע אפקטיבי, לאמת שלכם. הדממה היא כמו קנבס לבן פנוי מעבר ועתיד, המאפשר לכם להיות כלי נקי ופתוח שדרכו עובר מידע עמוק ונוכח יותר, מדוייק עבורכם.


המאמר כאן הוא אחד מהשיעורים שאני מלמדת בקורס גר״ם המדרגה.

ב 17 למרץ אני פותחת קורס חדש שיתן לכם כלים להעמיק את הקשב ההכרתי עם עצמכם ועולמכם. התודעה נשענת על המילים כדי לתקשר עם העולם, המיינד שולט בחוויה ההכרתית דרך המילים, בזמן שיש מנעד עצום של תקשורת שלא תלוייה במילים שאנו לא ערים אליה כלל. תקשורת כזו מצוייה בשפע בטבע. בעלי חיים וצמחים, עצים וחרקים מעברים מידע ומתקשרים עם המערכות האקולוגיות והשדה המגנטי של כדור הארץ. מעבר למילה העוברת במרחב הזמן ומעובדת במוח יש מידע עמוק וחי שעובר דרכנו בצורה מידית וישירה ללא תיווכו של הזמן.

בקורס אלמד כלים התמרתיים שיעזרו לכם לגלות דרכים רבות של תקשורת דרך חיבור לשקט החי ולתבונה העמוקה ששרויה בו. תקשורת לא לינארית היא השראה.

בקורס תלמדו:

1. להגביר את כוח ההשפעה שלכם.

2. להפוך רגישות גבוהה לעוצמה של נוכחות והשראה.

3. תקשורת התמרתית והכרתית עם גוף הכאב.

4. תקשורת הכרתית עם הרצון הנשמתי והעמקת האישור הפנימי.

5. הפחתה של ההשפעה המדכאת של המחשבות והפיכתם לכוח הגשמה.

6. השראת הנוכחות שלכם והשקט הפנימי בתקשורת מול אנשים.

7. חיזוק המערכת האינטואיטיבית והטלפתית שלכם.

8. גילוי של דרכים חדשות לתקשורת רוחנית וחוויתית.

קשב נוכח והכרתי הוא למעשה השלב הבא בהתעוררות התודעתית שלנו כאן. בקורס תלמדו כיצד להרפות ממחשבות מותנות ודפוסיות, תלמדו על עוצמתו של המיינד וכוחה של המחשבה הרתומה לתודעה ביצירה של המציאות שאתם רוצים לחיות בה.

תרשמו היום לקורס ותקבלו גישה מיידית, חברות חינם במרכז להתעוררות תודעתית מיום ההרשמה ועד לסיום הקורס.

לפרטים נוספים על הקורס, למערך השיעורים והרשמה כנסו לכאן:יש דרך להתעורר הכרתית ותודעתית ולסיים את הסבל המנטלי, יש כלים שיכולים להיות בסיס לשינוי הכרתי. אפשר לעשות את זה לבד אך העוצמה של הלימוד מתחזקת כשלומדים יחד, כשפוגשים ויוצרים קשר עם עוד אנשים שרוצים ובוחרים להתעורר תודעתית. אם אתם חווים את הקריאה הפנימית של התודעה והנשמה אבל אין לכם כלים וקהילה אני מזמינה אתכם להצטרף למרכז להתעוררות תודעתית שכולל שיעורים חיים מוקלטים ומדיטציות שאני מעלה מידי חודש. את המרכז הקמתי במאי 2022, זה מרחב של תמיכה ולימוד עצמי ובקבוצה. יש בו שפע של סרטונים שיעורים ומדיטציות. מדי חודש אני מעלה תכנים חדשים. אם אתם מעוניינים להיכנס לשיעור כל מה שעליכם לעשות הוא להירשם לחברות חודשית או שנתית במרכז להתעוררות תודעתית. החברות היא בחינם לכל מי שמצטרף לקורס תקשורת הכרתית החל מיום ההרשמה עד לסיום הקורס.


חברות חודשית 49.95 דולר


ניתן לרכוש את השיעורים המדיטטיבים על פי שיטת גר״ם המדרגה


שיעורי הקורס מתקיימים בזום, כל שיעור יוקלט ויעלה באתר. השיעורים של הקורס יהיו זמינים לכם לצפייה ללא הגבלה גם אחרי סיום הקורס. השיעורים של המרכז להתעוררות תודעתית זמינים לצפייה כל עוד אתם חברים במרכז או תלמידים בקורס.


בספרים שהוצאתי לאור: ״ספר האור הפנימי״, ״תודעה נוכחת הספר המעשי״ ו״חזרה אל האמת״ יש יחד מעל ל1000 תובנות ותרגילים שעוזרים ותומכים בתהליך הצמיחה וההתעוררות והפחתת הסבל הנפשי, איך לעבוד עם כוח החיים שלנו ולקבל כלים להתפתחות תודעתית.


הספרים יצאו לאור במהדורה מודפסת, דיגיטלית וכספרים קוליים להאזנה.


לקביעת פגישה בזום לליווי אישי אפשר לפנות אלי לכאן: בפייס

או שלחו לי אימייל: shimontammar@gmail.com180 views0 comments

Comments

Rated 0 out of 5 stars.
No ratings yet

Add a rating
bottom of page