top of page
תמונת שער.jpg

קורס גר״מ המדרגה שיעורים מדיטטיבים, 30 יום לשינוי הרגלים

לוקח זמן לשנות הרגלי חיים של שנים. אנחנו נקשרים להרגלים שלנו, הגוף והמערכת הרגשית מתוכנתים להפנים התנהגוית וחוויות, שינוי הרגלים לוקח זמן ואנרגיה, נדמה שאנחנו הולכים נגד הטבע שלנו. למעשה אנחנו הולכים חזרה לטבענו האמיתי. מנסיון חיים שלי ושל תלמידים שרכשו את הקורס המדיטטיבי, שלושים יום של תרגול יום יומי חולל שינוי משמעותי בהרגלי החשיבה והפחתה בראקטיביות הרגשית. יצרתי 30 מדיטציות לתרגול יום יומי במהלך חודש ימים, שיטה שפיתחתי ושמה גר״מ המדרגה: גר״מ ראשי תיבות של גוף, רגש, ומחשבה, אלו שלושת הענפים של התודעה, דרכה היא מתבטאת, יוצרת ופועלת בממד הזה, רבים מאיתנו חווים חוסר איזון בין הרגשות המחשבות והגוף. המדיטציות יחזירו לכם את האיזון ויגבירו את כוח השלווה והנוכחות. 

זיהוי הגורם הנפשי לכאב פיזי - מאמר המשך

Updated: Feb 28


כאבים כרונים, דלקות, אלרגיות, הן דרכים של הגוף להסיח את הדעת מכאב רגשי עמוק, טראומה מודחקת. המחלות והתסמונות אמיתיות, הגוף מפריש כימיקלים למחזור הדם שמשפיעים על מערכת החיסון שמוצאים את הגוף מאיזון.


ההתניה לראות את הכאב כמצב שלילי, עלול לעורר רגשות אשם, פחד, כעס, ביחוד אם רומזים לנו שהמקור לכאב הוא ב״ראש״ שלנו. התנגדות לכאב תגרום לנו לברוח ממנו, להשתמש במשככי כאבים, להתמכר להסחות דעת ולהתנתק מהתודעה והנשמה. טעות לחשוב שהכאב נמצא בראש שלנו. הכאב נמצא בגוף והוא מאותת על אתגר בריאותי אמיתי. למעשה הכאב הוא מתנה, אתגר לא פשוט שמחייב אותנו להתעורר למודעות והכרה בהשפעה וההשראה העצומה בין התודעה, הגוף, המחשבה והרגש.


אם לגוף יש יכולת מופלאה להוציא את עצמו מאיזון כדי להגן על הנפש, יש לגוף יכולת לאזן ולרפא את עצמו.


הקשר בין גוף לנפש הוא חמקמק ומורכב. הסיבה המעכבת את התקשורת קשורה במחשבות ואמונות מותנות שהריפוי הפיזי מגיע מבחוץ לא מבפנים, משטף מידע חיצוני המערער את האמון בעוצמת הריפוי הפנימי שקיים בכל אחד מאיתנו וחוסר האמון ביכולתו של הגוף לרפא ולהבריא את עצמו ממחלות. כמו כן לא למדנו להיכנס פנימה, ליצור קשר מדיטטיבי עם מצבי הגוף השונים.


חוסר התמודדות ובריחה מכאב רגשי יגרום למצב של מתח כרוני שעלול להפוך למחלה.


טכניקת הקשבה פשוטה ובסיסית שפתחתי ואני קוראת לה ״הגורם האפקטיבי״ היא אימון ותרגול מדיטטיבי שנועד לקשור קשר בין הגוף לנפש ולתודעה המתבוננת בתופעות ובמצבים השונים.

במהלך השבוע סבלתי מכאבים באצבעות כף היד ביחוד באצבע המורה חשבתי וההגיון אמר לי שהכאב נגרם כתוצאה מכתיבה או התנוחה שהיד מונחת על העכבר, או לחץ שהפעלתי על כף היד בזמן יוגה. נכנסתי למדיטציה והתמקדתי בכאב הפועם באצבעות. האזנתי לאנרגיה של הכאב כמו שמאזינים למוזיקה, הכאב זרם לבית החזה, הרגשתי מועקה וגל חום שהציף את הגוף, עדיין לא חוויתי את התחושה האנרגטית כמילים. עקבתי אחרי התנועה של הכאב שעברה לחלל הבטן, המחשבה הראשונה שעלתה בראשי הייתה ״מתח״ המילה חלפה ועברה הבחנתי בהשפעה המהדהדת של ההתמרה של הכאב המרוכז בכף היד שהתחיל לנוע בגוף והפך למילה ומידע. הכאב נעלם והופיע ושב לאצבע לסרוגין. במהלך השבוע שבתי למדיטציה, בכל פעם הגיע לתודעה מידע חדש. במקום לנתח את המשמעות של המידע התבוננתי על השפעתו, תוכן המידע, הסיפור עצמו אמנם חשוב ומאיר נקודות שעוזרות להפיג את הכאב יחד עם זאת חשוב יותר להתבונן על ההשפעה של המידע הכלוא בגוף בצורה של כאב.

הבדיקה אינה שכלתנית אלא תחושתית. אני לא מנתחת את הסיבות לכאב אלא קשובה להשפעה של המידע. כך מתחיל התהליך שנועד לזהות את הגורם האפקטיבי, שהוא הסיבה הרגשית, אמונה או מחשבה מודחקת שצפה לתת מודע. הריפוי נמצא בתוכנו, בעצם ההתייחסות לאנרגיה הרגשית נוצרת תנועת חיים המזיזה את המקומות הדחוסים ומפוגגת את העומס המנטלי. כדי שהתהליך יהיה אפקטיבי צריך להבין שלא מדובר כאן בניתוח שכלתני למרות שהתבוננות כזו מביאה הקלה, היא עדיין לא מאפשרת את הריפוי. המיינד מותנה להסיק מסקנות, להביא תובנות אבל הוא לא מתבונן על האפקטיביות של המידע. יש נטייה לשפוט את המידע שעולה, לבטל כל מידע שנראה ״שולי״ ״לא חשוב״ אולי דווקא הפרט הקטנוני הזה הוא היה הגורם לכאב? איך אדע אם ביטלתי את מה שעלה בתוכי?


חשוב להישאר עם לב וראש פתוח וקשוב, לא להתייחס רק לסיפור ולתוכן המילולי של המידע אלא גם להתייחס השפעה של הנוכחות שלו. לראות: האם המידע הזה גרם לשינוי בגוף? להפחתת הכאב?


גם חשוב לזכור שזה תהליך ומדיטציה, לא תמיד נמצא את הגורם האפקטיבי שמפוגג את הכאב מיד. לפעמים המידע שמגיע הוא חלקי ומשפיע לטווח קצר והכאב שוב חוזר. זאת אומרת שיש עוד עבודה פנימית של התבוננות וחקר. כשמקשיבים לזרימה של הכאב כמו למוזיקה אפשר לעקוב אחרי תנועתו ושינוי הדחיסות שלו. תחושת הכאב יכולה להשתנות: דוקר, עמום, להתפוגג ולעבור, ולשוב חזרה. חשוב מאוד לא להתנגד לכאב ולמידע שמגיע לתודעה, אלא להתבונן באופן פתוח ונקי מהתניות ומחשבות. לזכור שמדובר באנרגיה המבקשת התייחסות. המידע יכול להגיע בצורה של דימויים, מראות, מחשבות, רגשות, תובנות, זכרונות. היו פתוחים להקשיב לאפקטיביות של המידע על הגוף והאנרגיה שלכם.


אני משתפת מדיטציה שעוזרת להעמיק את הקשב לתנועות האנרגטיות בגוף, חשוב לא לשפוט את המידע שמגיע מהתת מודע אלא להקשיב להשפעה שלו.


שבו בתנוחה שנוחה לכם, הקשיבו לנשימה. אם יש לכם כאב בגוף או מתח מוחזק העבירו את תשומת הלב לשם, הקשיבו לאנרגיה של הכאב. תשאלו מה הגורם הנפשי המודחק שקשור בכאב, המתינו בדממה למחשבות ולמידע שיגיע, אם עולות תמונות ומראות נסו להתמקד במידע ואל תבטלו אותו אלא תרגישו את ההשפעה של המידע על הגוף. שימו לב האם אתם חווים הקלה? רוגע? שינוי? אם יש החמרה ולחץ, סימן שאינכם נמצאים בכיוון הנכון. אם המידע מגיע אבל הכאב לא עובר, עוד לא מצאתם את הגורם האפקטיבי שעומד מאחורי הכאב שלכם. המשיכו להעמיק ולהקשיב לתכנים שעולים מהתת מודע ולשים לב להשפעה המהדהדת שלהם בגוף. היו חומלים ורכים עם עצמכם בזמן התהליך. אל תלחצו או תאיצו בתהליך, זיהוי הגורם האפקטיבי אינו יעד להשיג אותו, למדו לשהות בשקט החי.


קישור להאזנה למדיטציות שעוזרות להעמיק את התקשורת עם הגוף הרגש והמחשבה

ב 17 למרץ אני פותחת קורס חדש שיתן לכם כלים להעמיק את הקשב ההכרתי עם עצמכם ועולמכם. התודעה נשענת על המילים כדי לתקשר עם העולם, המיינד שולט בחוויה ההכרתית דרך המילים, בזמן שיש מנעד עצום של תקשורת שלא תלוייה במילים שאנו לא ערים אליה כלל. תקשורת כזו מצוייה בשפע בטבע. בעלי חיים וצמחים, עצים וחרקים מעברים מידע ומתקשרים עם המערכות האקולוגיות והשדה המגנטי של כדור הארץ. מעבר למילה העוברת במרחב הזמן ומעובדת במוח יש מידע עמוק וחי שעובר דרכנו בצורה מידית וישירה ללא תיווכו של הזמן.

בקורס אלמד כלים התמרתיים שיעזרו לכם לגלות דרכים רבות של תקשורת דרך חיבור לשקט החי ולתבונה העמוקה ששרויה בו. תקשורת לא לינארית היא השראה.

בקורס תלמדו:

1. להגביר את כוח ההשפעה שלכם.

2. להפוך רגישות גבוהה לעוצמה של נוכחות והשראה.

3. תקשורת התמרתית והכרתית עם גוף הכאב.

4. תקשורת הכרתית עם הרצון הנשמתי והעמקת האישור הפנימי.

5. הפחתה של ההשפעה המדכאת של המחשבות והפיכתם לכוח הגשמה.

6. השראת הנוכחות שלכם והשקט הפנימי בתקשורת מול אנשים.

7. חיזוק המערכת האינטואיטיבית והטלפתית שלכם.

8. גילוי של דרכים חדשות לתקשורת רוחנית וחוויתית.

קשב נוכח והכרתי הוא למעשה השלב הבא בהתעוררות התודעתית שלנו כאן. בקורס תלמדו כיצד להרפות ממחשבות מותנות ודפוסיות, תלמדו על עוצמתו של המיינד וכוחה של המחשבה הרתומה לתודעה ביצירה של המציאות שאתם רוצים לחיות בה.

תרשמו היום לקורס ותקבלו גישה מיידית, חברות חינם במרכז להתעוררות תודעתית מיום ההרשמה ועד לסיום הקורס.

לפרטים נוספים על הקורס, למערך השיעורים והרשמה כנסו לכאן:יש דרך להתעורר הכרתית ותודעתית ולסיים את הסבל המנטלי, יש כלים שיכולים להיות בסיס לשינוי הכרתי. אפשר לעשות את זה לבד אך העוצמה של הלימוד מתחזקת כשלומדים יחד, כשפוגשים ויוצרים קשר עם עוד אנשים שרוצים ובוחרים להתעורר תודעתית. אם אתם חווים את הקריאה הפנימית של התודעה והנשמה אבל אין לכם כלים וקהילה אני מזמינה אתכם להצטרף למרכז להתעוררות תודעתית שכולל שיעורים חיים מוקלטים ומדיטציות שאני מעלה מידי חודש. את המרכז הקמתי במאי 2022, זה מרחב של תמיכה ולימוד עצמי ובקבוצה. יש בו שפע של סרטונים שיעורים ומדיטציות. מדי חודש אני מעלה תכנים חדשים. אם אתם מעוניינים להיכנס לשיעור כל מה שעליכם לעשות הוא להירשם לחברות חודשית או שנתית במרכז להתעוררות תודעתית. החברות היא בחינם לכל מי שמצטרף לקורס תקשורת הכרתית החל מיום ההרשמה עד לסיום הקורס.


חברות חודשית 49.95 דולר


ניתן לרכוש את השיעורים המדיטטיבים על פי שיטת גר״ם המדרגה


שיעורי הקורס מתקיימים בזום, כל שיעור יוקלט ויעלה באתר. השיעורים של הקורס יהיו זמינים לכם לצפייה ללא הגבלה גם אחרי סיום הקורס. השיעורים של המרכז להתעוררות תודעתית זמינים לצפייה כל עוד אתם חברים במרכז או תלמידים בקורס.


בספרים שהוצאתי לאור: ״תודעה נוכחת הספר המעשי״, ״חזרה אל האמת״ ו״ספר האור הפנימי״ יש יחד מעל ל1000 תובנות ותרגילים שעוזרים ותומכים בתהליך הצמיחה וההתעוררות והפחתת הסבל הנפשי, איך לעבוד עם כוח החיים שלנו ולקבל כלים להתפתחות תודעתית.


הספרים יצאו לאור במהדורה מודפסת, דיגיטלית וכספרים קוליים להאזנה.


לקביעת פגישה בזום לליווי אישי אפשר לפנות אלי לכאן: בפייס

או שלחו לי אימייל: shimontammar@gmail.com


כל המחירים רשומים בדולרים כי אני חיה בארה״ב. אם יש לכם שאלות כתבו לי. חיבוק אוהב תמר


コメント

5つ星のうち0と評価されています。
まだ評価がありません

評価を追加
bottom of page