top of page
תמונת שער.jpg

קורס גר״מ המדרגה שיעורים מדיטטיבים, 30 יום לשינוי הרגלים

לוקח זמן לשנות הרגלי חיים של שנים. אנחנו נקשרים להרגלים שלנו, הגוף והמערכת הרגשית מתוכנתים להפנים התנהגוית וחוויות, שינוי הרגלים לוקח זמן ואנרגיה, נדמה שאנחנו הולכים נגד הטבע שלנו. למעשה אנחנו הולכים חזרה לטבענו האמיתי. מנסיון חיים שלי ושל תלמידים שרכשו את הקורס המדיטטיבי, שלושים יום של תרגול יום יומי חולל שינוי משמעותי בהרגלי החשיבה והפחתה בראקטיביות הרגשית. יצרתי 30 מדיטציות לתרגול יום יומי במהלך חודש ימים, שיטה שפיתחתי ושמה גר״מ המדרגה: גר״מ ראשי תיבות של גוף, רגש, ומחשבה, אלו שלושת הענפים של התודעה, דרכה היא מתבטאת, יוצרת ופועלת בממד הזה, רבים מאיתנו חווים חוסר איזון בין הרגשות המחשבות והגוף. המדיטציות יחזירו לכם את האיזון ויגבירו את כוח השלווה והנוכחות. 

כוחה של התייחסות מודעת

Updated: Jun 18


ההתייחסות היא האנרגיה של התודעה. כאשר מעניקים תשומת לב ויחס לדבר מסוים נוצר קשר הכרתי ותודעתי.


נתינה של יחס זו העברה של אנרגיה תודעתית המשפיעה על המציאות הפנימית והחיצונית. (הכוונה כאן לא לאנרגיה פיזיקלית שמקורה מתנועה של אטומים ואלקטרונים אלא לכוח רוחני. השימוש במילה אנרגיה נועד לתיאור של ממד יצירתי תבונתי שאינו תלוי בצורה לקיומו.) לעוצמת ההתייחסות קוראים ״אפקט הצופה״ או ״הכוח המתבונן״


מהי התייחסות מודעת?


כאשר אדם ער לכוח ההתייחסות שלו הוא משנה את המציאות מסביבו. הוא מתעורר לכוח הכרתי שפועל ועובר דרכו ומודע להשפעה של הכוח עליו ועל סביבתו. הוא מפנה יחס מודע לכוח ההתייחסות. הוא שואל: ״היכן אני (התודעה) נמצאת ברגע זה? במה האנרגיה שלי מושקעת עכשיו? כל עוד הוא לא מודע לכוח הוא מטולטל כמו סירה בגלים, עולה ויורד, נע ונד נזרק מגל לגל, הוא עיוור למקור העוצמות והתנודות, המוח שלו אינו מתבונן במעמקים, אלא שבוי בתופעות ובתוצאות המתגלמות מעל פני השטח.


עיוורון תודעתי כשאדם לא מתבונן על מחשבותיו, הוא נמצא במצב של עיוורון תודעתי. זה המצב המותנה של התודעה הקולקטיבית. את כוחה של ההתייחסות התודעתית אנחנו נותנים למחשבות, מותנים לתנודות ולתגובתיות רגשית של המיינד. אנחנו הולכים כעיוורים אחרי המיינד. נסחפים אחרי כל מחשבה ודעה. המחשבות הכואבות שלנו לוקחות ושואבות את כוח ההתייחסות שלנו.


הזהות הקונספטואלית


תחושת הקיימות של העצמי (האני) שואבת את זהותה ממחשבות ורעיונות על המציאות ולא לתודעה. אדם מסתובב עם תחושה פנימית של זהות הבנויה מאוסף של סיפורים הקשורים באירועים שקרו לו בעברו, זוהי הזהות הקונספטואלית. דמות בעלילה, זהות התלויה לחלוטין בחשיבה.


ללא מחשבה אין סיפור ובלי סיפור אין זהות קונספטואלית. אם כן מה יש ללא סיפור? ישנה תודעה, היא האור והעוצמה מאחורי כל התופעות והצורות המחשבתיות. התודעה אינה תלויה בקיומה בזהות הקונספטואלית. היא קיימת, עדה רואה, מתבוננת נוכחת, ללא תיווך של רעיון על זהותה. כאשר תחושת הקיימות של העצמי (האני) נקשר לחווית ההתבוננות הטהורה, הכוח התבונתי התודעתי מוביל את שכלו ורגשותיו של האדם הוא מתעורר מעיוורון מנטלי, לא נקשר באופן מותנה ולא מודע לסיפור או זהות קונספטואלית כדי להרגיש את קיומו. מסך האשליה הוסר, הכוח התודעתי עובר דרכו ללא הפרעה מנטלית, במקום שמחשבותיו ישתמשו בו, התודעה משתמשת במחשבותיו ליצור ולהשפיע את כוחה בתבונה.


בעיות קשב וריכוז


אנשים מדמים שהם מאבדים ריכוז, שיש להם בעית קשב, קשה להם להיות במקום אחד, סובלים מטווח קשב קצר, מתפזרים, הריכוז שלהם קופץ מדבר לדבר. האמת היא שריכוז לא יכול ללכת ל״איבוד״ הוא לא מתפזר אלא נשאב לעניין חדש. התרגול הבסיסי לפיתוח התודעה הוא לעקוב אחרי הריכוז. לאן הוא עובר והולך, אפשר לעקוב אחרי תנועתו ולשים לב לגירוי שלוקח את תשומת הלב. הגירוי יכול להיות חיצוני או פנימי. הגירויים שלוקחים את תשומת הלב שלנו הם לרוב מחשבתיים ורגשיים. התבוננו ושאלו: היכן תשומת הלב שלי נמצאת ברגע זה? מה הכוח או הגירוי שלוכד את תשומת הלב שלי כרגע? זו מיומנות רוחנית וקוגניטיבית שאפשר לפתח, היא מאפשרת לכם לצפות בתנועת המחשבות שלכם, בהשפעה שלהן על הגוף והרגשות.


לדוגמה אתם קוראים ספר וכעבור רגע מוצאים את עצמכם שקועים במחשבות על אדם שהרגיז אתכם ובוהים באותו עמוד דקות ספורות. חיזרו להווה, שימו לב למחשבות שלכם, אל תכנסו לדיאלוג איתם, חיזרו לגוף, לנשימה, תרגישו את המגע של הספר ביד, תתבוננו על המקום שאתם נמצאים בו ושימו לב להשפעה של ההתייחסות שלכם. מה קורה שאתם מעבירים את ההתייחסות שלכם מהמחשבות אל הגוף, אל החושים הקולטים את המציאות אותה אתם חיים ברגע זה. אתם מתחילים להבחין בכוח ההתייחסות עצמו, מתבוננים על ההתבוננות.

הבלבול בין זהות לדעות ההתניה לתת את מלוא ההתייחסות למחשבות ולרגשות שהן מעוררות, מבלבלת בין זהות לדעות. הדעות הן אוסף של מחשבות ורעיונות על המציאות. כשהן נקשרות לרגשות הצמודים לזהות הקונספטואלית נוצרת השלכה, הדעה הופכת לזהות שלכם, רוב המחלוקות והמלחמות ומאבקים בעולם מקורם בדעות שנצמדו לזהות. המאבקים הללו יכולים להתפתח לשנאה יוקדת הזורעת הרס אישי וקולקטיבי. האגו אוהב להפוך דעות אישיות לזהות, כך הוא מעצים את עצמו ולוכד את האדם בעיוורון תודעתי. האדם מתייחס רק לדרמות ולמאבקים שמתחוללים מעל פני השטח, הוא לא ער לעובדה שהוא מכור למחשבותיו הניזונות מכוחו.


מתן התייחסות היא הענקה והאצלה של כוח התודעה למה שקיים. אם הכוח הזה נתון רק למוח החושב, האדם נמצא בצמצום ובחוסר מודעות, הוא אינו קשור בכלל למהותו והולך כעיוור אחרי מחשבותיו. הכוח האמיתי של התודעה, לא יאפשר את המצב הזה לאורך זמן, מהר מאוד אותו אדם ימצא את עצמו נתון למצוקות וסבל נפשי. הסבל נוצר מהפער בין המציאות - האמת, לאשליה המבוססת על מחשבות. הסבל נועד ליצור שבר שיחליש את האחיזה בזהות השקרית והקונספטואלית כדי לאפשר לאדם לראות את הקשר בין מתן התייחסות למציאות הפנימית והחיצונית שלו.


השאלה שכל אדם יכול לשאול את עצמו היא: למה אני נותן את הכוח שלי, (הכוונה כאן לכוח ההתייחסות שהוא כוחה של התודעה.) במה אני משקיע את האנרגיה המנטלית שלי, הרגשות והמחשבות? מהיכן הן מקבלות את הכוח, מהאשליה או מהתודעה?


זו שאלה טרנסורמטיבית שהתשובה עליה אינה עוד רעיון חדש, אלא היא שאלה המובילה את האדם להכיר את עצמו. אין צורך להשיג את החופש הפנימי כדי להשתחרר מהמוח המותנה, התודעה קיימת, לכן כל מה שנותר זה לגלות אותה, לתת לתודעה התייחסות. ההתעוררות לרובד התודעה למהות שלנו אינו תהליך שלוקח ״זמן״ מכיוון שאנחנו התודעה, בכל רגע שתשומת הלב שלנו מופנית לשקט בין המחשבות, אנחנו נשארים ללא רעיון המרכיב את הזהות שלנו, אלא מגלים את הערות ההתבוננות הטהורה המתייחסת לעולם שהיא בראה דרכנו. זו האנרגיה, כוח ההתייחסות שמוציא לאור מצבים ותופעות, צורות חיים, אירועים, גם רעיונות ומחשבות, כמו גל, הכוח התודעתי התבונתי מרים לסף התודעה רעיון ומחשבה, רגש, תחושה וחוויה. מה שמגיע אל פני השטח של ההכרה זה תוכן, התודעה היא המרחב והאנרגיה שיוצר את כל התופעות כולן.


כשאדם מתעורר למהותו הוא אינו נתון להשפעות של מוח שבונה לו זהות על סמך רעיונות, תחושת האני העצמי שלו קשורה לתודעה ולהשפעתה הוא הופך להיות כלי המקבל על מנת להשפיע. הוא ער לכוח ההשפעה של ההתייחסות שלו. כשהוא נותן יחס לאובקייט מסוים הוא לא מזדהה איתו הוא נותן לו קיום. הוא לא שואב את הזהות שלו משם אלא מכיר בו ומתבונן על עצמו כעוצמה וכוח תבונתי הצופה במציאות עצמה.


ההתעוררות מהאשליה לא מבטלת את סיפור החיים שלנו, היא לא דוחקת אותו הצידה. להיפך ככל שאנחנו ערים יותר למהותנו אנחנו מכבדים ומעריכים ואוהבים יותר את מסגרת סיפור העלילה שאליו נולדנו, אבל לא יוצרים ממנה את הזהות שלנו. לומדים להעריך ולאהוב את כלי התודעה ומשתמשים בהם במקום שהם ישתמשו בנו. אנחנו מאפשרים לאור התודעה לעבור דרך המסגרת, הגוף שלנו, משתמשים בכלי התודעה לבטא וליצור רעיונות המשרתים את המציאות. באמצעות המחשבות והרגשות, אנחנו מבטאים את האהבה ומספרים על רבדיה המופלאים של התודעה והמציאות ביצירה, במילים ובשפה, לומדים לכבד את המתנה העצומה של התודעה: היכולת לספר את סיפורה של המציאות, פלאי הבריאה ולשקף אותה דרך החוויה האנושית.

 

יש דרך להתעורר הכרתית ותודעתית ולסיים את הסבל המנטלי, יש כלים שיכולים להיות בסיס לשינוי הכרתי. אפשר לעשות את זה לבד אך העוצמה של הלימוד מתחזקת כשלומדים יחד, כשפוגשים ויוצרים קשר עם עוד אנשים שרוצים ובוחרים להתעורר תודעתית. אם אתם חווים את הקריאה הפנימית של התודעה והנשמה אבל אין לכם כלים וקהילה אני מזמינה אתכם להצטרף למרכז להתעוררות תודעתית שכולל שיעורים חיים מוקלטים ומדיטציות שאני מעלה מידי חודש. את המרכז הקמתי במאי 2022, זה מרחב של תמיכה ולימוד עצמי ובקבוצה. יש בו שפע של סרטונים שיעורים ומדיטציות. מדי חודש אני מעלה תכנים חדשים. אם אתם מעוניינים להיכנס לשיעור כל מה שעליכם לעשות הוא להירשם לחברות חודשית או שנתית במרכז להתעוררות תודעתית. החברות היא בחינם לכל מי שמצטרף לקורס תקשורת הכרתית החל מיום ההרשמה עד לסיום הקורס.


חברות חודשית 49.95 דולר


ניתן לרכוש את השיעורים המדיטטיבים על פי שיטת גר״ם המדרגה


שיעורי הקורס מתקיימים בזום, כל שיעור יוקלט ויעלה באתר. השיעורים של הקורס יהיו זמינים לכם לצפייה ללא הגבלה גם אחרי סיום הקורס. השיעורים של המרכז להתעוררות תודעתית זמינים לצפייה כל עוד אתם חברים במרכז או תלמידים בקורס.


בספרים שהוצאתי לאור: ״תודעה נוכחת הספר המעשי״, ״חזרה אל האמת״ ו״ספר האור הפנימי״ יש יחד מעל ל1000 תובנות ותרגילים שעוזרים ותומכים בתהליך הצמיחה וההתעוררות והפחתת הסבל הנפשי, איך לעבוד עם כוח החיים שלנו ולקבל כלים להתפתחות תודעתית.


הספרים יצאו לאור במהדורה מודפסת, דיגיטלית וכספרים קוליים להאזנה.


לקביעת פגישה בזום לליווי אישי אפשר לפנות אלי לכאן: בפייס

או שלחו לי אימייל: shimontammar@gmail.com


כל המחירים רשומים בדולרים כי אני חיה בארה״ב. אם יש לכם שאלות כתבו לי.

חיבוק אוהב תמר

385 views0 comments

Comments

Rated 0 out of 5 stars.
No ratings yet

Add a rating
bottom of page