top of page
תמונת שער.jpg

קורס גר״מ המדרגה שיעורים מדיטטיבים, 30 יום לשינוי הרגלים

לוקח זמן לשנות הרגלי חיים של שנים. אנחנו נקשרים להרגלים שלנו, הגוף והמערכת הרגשית מתוכנתים להפנים התנהגוית וחוויות, שינוי הרגלים לוקח זמן ואנרגיה, נדמה שאנחנו הולכים נגד הטבע שלנו. למעשה אנחנו הולכים חזרה לטבענו האמיתי. מנסיון חיים שלי ושל תלמידים שרכשו את הקורס המדיטטיבי, שלושים יום של תרגול יום יומי חולל שינוי משמעותי בהרגלי החשיבה והפחתה בראקטיביות הרגשית. יצרתי 30 מדיטציות לתרגול יום יומי במהלך חודש ימים, שיטה שפיתחתי ושמה גר״מ המדרגה: גר״מ ראשי תיבות של גוף, רגש, ומחשבה, אלו שלושת הענפים של התודעה, דרכה היא מתבטאת, יוצרת ופועלת בממד הזה, רבים מאיתנו חווים חוסר איזון בין הרגשות המחשבות והגוף. המדיטציות יחזירו לכם את האיזון ויגבירו את כוח השלווה והנוכחות. 

להעמיק נוכחות בהווה ולרפא כאב נפשי ופיזי

Updated: 6 days agoלפני חמש שנים נפצעתי בירך בצד ימין, היו לי כאבי תופת שעברו מעמוד השדרה לכף הרגל. במהלך שלושה חודשים הצטמצם מרחב התנועה שלי, יכולתי לישון על צד שמאל בלבד, הייתי מוגבלת בהליכה. זה גרם לי להאט את הקצב.

כמה שחשבתי והאמנתי שאני נוכחת בהווה, גיליתי שאין גבול לאפשרות להאט ולשהות ברגע הזה, להעמיק את החיבור להווה ולא לרוץ לרגע הבא. באותם החודשים למדתי המון על התמודדות עם כאב פיזי, למדתי שההווה הוא עוגן עוצמתי שתומך בנפש ובתהליכי ההחלמה. ההווה אינו חד ממדי, הוא מורכב מאירועים ומצבים רבים שמתרחשים בו זמנית. למדתי שלצד הכאב יש אזורים בגוף שלא כואבים, נתתי את ההתייחסות שלי אליהם. ראיתי שהנשימה לא כאבה, התייחסתי לתנועת הנשימה בגופי והשפעתה המרגיעה, נתתי תשומת לב לאיברים בגוף שלא כאבו: הירך השמאלית, הזרועות, בית החזה, הראש, הגב, הרגשתי את עוצמת החיים בגוף לצד הכאב. ההתמקדות באירועים שלא היה בהם כאב הרגיעה את הנפש שהייתה אחוזה בהתנגדות וציפייה לכאב עתידי.


הבחנתי במתח רגשי שהופיע שהיה קשור בפחד מכאב פתאומי צפוי שיגיע. לדוגמא: כששיניתי תנוחה ציפיתי לזרם של כאב, המודעות למחשבות על הכאב הצפוי גרמו לי להפחית את התגובתיות הכיווץ והמתח. הפחתתי את ההשפעה של הזכרון התגובתי, (העבר) על ההווה, מה שגרם לי להאט ולהעמיק את הנוכחות שלי בהווה, להתחבר לגוף, לרגשות ולמחשבות שלי.


העברתי את המודעות שלי מהאירוע המרכזי, הכאב בירך ימין, המוגבלות בתנועה, והתייחסתי לחוויות אמיתיות אחרות שהתרחשו לצד הכאב. כמו כן התמקדתי בהווה ולא בעתיד - המחשבות על כאב צפוי. העבר והעתיד, והכאב הפיזי לא היו במוקד ההתייחסות שלי, לא הפכתי להיות הכאב, אבל לא התנגדתי או הדחקתי את הקיום שלו.


כאב פיזי שנחווה בהווה הוא אתגר מאוד לא פשוט על הגוף והנפש, יחד עם זאת הוא גם מורה גדול להעמקת הנוכחות.


למדתי שהמחשבות שמתנגדות לכאב מעוררות תגובתיות כמו כעס, פחד, יאוש, הן מוסיפות עומס נפשי על האתגר הפיזי. הייתי במצב מדיטטיבי כמעט כל הזמן, זו מדיטציה נפלאה שמעגנת את החיבור להווה. ראיתי שהמדיטציה מפחיתה את המתח הנפשי שנגרם בגלל הכאב הפיזי, זה כמובן עזר להפחית את הכאב בגוף. לקחתי כדור אחד או שניים במהלך היום והלילה, לפעמים הייתי מתעוררת בלילה מהכאבים, זה היה מאתגר, יחד עם זאת שמחתי על ההזדמנות להתחבר לעוצמה המרפאה של המודעות הנוכחת, להעמיק את השקט, למדוט, להאט, לגלות את הכוחות הגלומים המרפאים שיש בחיבור בין גוף, רגש ומחשבה ותודעה, לאפשר לגוף לרפא את עצמו ולתמוך בו ובנפש.


האלכימיה של התקשורת עם הגוף והרגש - העומס הנפשי נגרם בגלל מחשבות המתנגדות למה שיש, תקשורת עם הגוף עוברת דרך התעוררות להווה, היא מקלה על הכאב ומרפאה מחלות.

לפני שתיים עשרה שנים סבלתי מדימומים מתמשכים וצריבות. למעלה משנה תמימה ניסיתי לרפא את הדלקת מבחוץ, רפואה קונבנציונלית ורפואה אלטרנטיבית, ללא הועיל. לילה אחד התעוררתי מכאב חד ודימום כבד, במקום להיכנס לפאניקה והיסטריה, העמקתי את השקט בתוכי. שאלתי את הגוף מה קורה? מה הוא רוצה לגלות לי? שמעון ישן לצידי, יכולתי לשמוע את נשימותיו הרכות. מתוך השקט ראיתי את המילה אמא, דמעות חמות ירדו. כאב עמוק השתחרר מהגוף, הרגשתי שאני עטופה באהבה חומלת. זה היה חיבוק מהחלק האוהב והמרפא שבתוכי, פגשתי את הכאב שלעולם לא אוכל להיכנס להריון. התפלאתי שזה מה שעלה, מכיוון שחשבתי שכבר עשיתי עבודה מעמיקה שנים רבות קודם. אבל הגוף לא משקר, המידע שהוא נתן היה מדויק, למחרת הדימומים והצריבות פסקו ולא שבו עד עצם היום הזה. למדתי להקשיב בפתיחות לגוף שלי. כתוצאה מהחלמה הניסית שחוויתי הבנתי שישנם גורמים אפקטיביים הקשורים לכאב הפיזי. הגוף, הרגש והמחשבה, זו מערכת אחת שעובדת יחד. העמקתי את התקשורת עם הגוף ולמדתי כיצד לתרגם כאבי גוף ותחושות לא נעימות, למחשבות ורגשות. התמרתי תחושות מופשטות והתנגדויות למילים פשוטות ותמכתי בתהליך הריפוי של הגוף, הרגשתי איך מערכת החיסון שלי חוזרת לאיזון.


הלא נודע הוא השער לעולם הפנימי שלנו - לידע המובנה בתוכנו שאינו נלמד

הידע שקיים בנו אינו שכלתני, זה לא מידע שמגיע מבחוץ, הוא מובנה בתוכנו, הוא חלק מעוצמות הטבע והבריאה היודעים לחדש ולאזן את עצמם. מערכת הבריאה והבריאות הפנימית. לא במקרה למילה בריאה יש שני מובנים. הבריאות היא תהליך של התחדשות, בריאה חדשה שנרקמת בתוך הגוף עצמו. מכיוון שהתודעה לא נמצאת בגוף עצמו אלא הגוף נמצא בתודעה, הוא יצירתה, זו התודעה, התבונה, שמעוררת את תהליכי הבריאה והבריאות בגוף עצמו. יצירה חדשה.


מדיטציה להעמקת נוכחות בהווה


שבו על כיסא, הניחו את הרגליים על הקרקע, שימו את הידיים על הברכיים, השארו בעיניים פקוחות שימו לב לנשימה והתרכזו בהן. רפרפו עם תשומת הלב שלכם על כל הגוף התחילו בכפות הרגליים, שימו לב לתחושה בכפות הרגליים שלכם, למגע של כף הרגל ברצפה עברו לכפות הידיים, שימו לב האם יש תחושות עדינות של דגדוג?


עברו ללב, לנשימה, שימו לב לריאות עברו לחזה, לצואר, ללסת, התמקדו באיברים הפנימים שלכם, שימו לב לכל שינוי בהרגשה הפנימית של הגוף, אולי תרגישו דגדוגים או זרמים עוברים לכם בגוף, שימו לב האם משתחרר מתח מהלסתות, מהחזה, האם כאב מתעורר? האם אתם חשים חום בגוף? אם כן היכן? בראש? בצואר? בכפות הרגליים? בבטן? באגן? חזרו להתמקד בכפות הידיים והעמיקו את החיבור לתחושה הפנימית של זרימת החיים והדם בגוף. עברו לבטן, לאגן, שימו לב למרכזי אנרגיה הנמצאים באיזור האגן, הבטן, החזה והלב, הגרון, הפה, האף העינים והמוח. העמיקו את החיבור למרכזי האנרגיה הללו ושימו לב לשקט ולשלווה שזורמת יחד עם התחושות שעולות בגוף. העמיקו את החיבור ושימו לב למתבונן מי הוא שמתבונן בתחושות הגוף.


בעקבות המחלה שסבלתי ממנה שנה וחצי יצרתי את שיטת גר״ם המדרגה - ראשי תיבות של גוף, רגש מחשבה, הכלים המדיטטיבים עזרו לי להתמודד עם הפציעה והכאבים שסבלתי מהם במהלך שלושה חודשים. בקורס יש שלושים שיעורים מדיטטיבים שמלמדים איך לרתום את כלי התודעה לבריאות הנפשית והפיזית שלנו, לצמיחה תודעתית ורוחנית.


לוקח זמן לשנות הרגלים, בעיקר דפוסים רגשיים המקובעים בתת מודע וגורמים לנו לזמן בצורה לא מודעת

קשרים ומצבים רעילים.


שינוי ההרגל להזדהות עם המחשבות שלנו אינו יכול לעבור דרך חשיבה, השינוי מתחיל בגוף.

אני מזמינה אתכם לאתגר 30 יום לשינוי הרגלי הכרה. תרגול ממוקד יום יומי יכול להביא לתוצאות מהירות בשינוי

הרגלים רגשיים המוטמעים בתת מודע.


מדיטציות לשינוי הרגלים, הפחתת הסבל והעמקת הנוכחות בשיטת גר״מ המדרגה.כוחו של זימון מודע אתגר 30 יום. 

מדיטציות לשינוי הרגלים, הפחתת הסבל והעמקת הנוכחות בשיטת גר״מ המדרגה.

אני מזמינה אתכם להתחיל בתרגול עוצמתי ומשמעותי אתגר שלושים יום לשינוי הרגלים ראקטיבים ולהעמקת הנוכחות בשיטת גר״מ המדרגה. 

גר״מ אלו ראשי תיבות של גוף, רגש, מחשבה אנו נוטים לראות אותם כנפרדים, למעשה זו מערכת אחת הקשורה זו בזו, במהלך 30 יום תאזינו למדיטציה אחת כל יום כדי שהתת מודע והגוף יטמיע את ההדרכה כחוויה רב חושית. התרגולים יעזרו לכם להתקרקע בהווה ולא להיסחף אחרי הרגלי החשיבה. אלו מדיטציות פשוטות לתרגול. במקביל אני מזמינה אתכם להצטרף למרכז להתעוררות תודעתית, מרחב של לימוד אישי ולימוד בקבוצה בשיעורי זום בימי רביעי בשעה שמונה בערב שעון ישראל.
איך מעמיקים נוכחות בסביבת עבודה רעילה? מה ההבדל בין רגישות לפגיעות? איך שומרים על רגישות גבוהה מבלי להיסחף לכאב של אחרים? מהם מחזיקי תדר? אלו הנושאים שאני מדברת עליהם החודש במרכז להתעוררות תודעתית בנוסף מדיטציות חדשות להתמרת הפגיעות והכאב, לגברת כוח הנוכחות ועוד.
על קורס זימון מודע - שיעורים חדשים ומוקלטים.

מתחת לרצון החיצוני יש רצון רגשי נגדי, זרמים של אנרגיה רגשית שסותרת את השאיפה ומונעת מכם את הגשמת החלום. זימון מודע אינו רק בקשה ויצירה של מציאות שאתם רוצים ליצור בחיים, זה בעיקר גילוי חשיפה והסרה של הזרמים הסותרים והפחד. אני כל כך מתרגשת לספר לכם על קורס זימון מודע שיצא לאור: שמונה שיעורים חדשים שהקלטתי. את קורס זימון מודע לימדתי בעבר כשיעורים חיים, אני לא מלמדת את אותו הקורס פעמיים. כל השיעורים בקורס המוקלט הם חדשים לגמריי. זה קורס עוצמתי שמעניק לכם את האפשרות לחשוף ולהסיר את הזימונים הלא מודעים, בחירות שאתם עושים בצורה לא מודעת. הקורס נותן כלים לדייק את כוח הזימון וליצור את המציאות שאתם רוצים לראות בחיים שלכם מתוך קשר הכרתי תודעתי עמוק עם הגוף, הרגשות והמחשבות שלכם. הקורס הוא התנסותי וחוויתי, השינוי קורה מעצמו עיקר הלימוד הוא להרפות ולתת אמון בתהליך מופלא של התעוררות הכרתית והיכרות עצמית עמוקה בלי להישען על רעיונות ותבניות תפיסה.
בספרים שהוצאתי לאור: ״תודעה נוכחת הספר המעשי״, ״חזרה אל האמת״ ו״ספר האור הפנימי״ יש יחד מעל ל1000 תובנות ותרגילים שעוזרים ותומכים בתהליך הצמיחה וההתעוררות והפחתת הסבל הנפשי, איך לעבוד עם כוח החיים שלנו ולקבל כלים להתפתחות תודעתית.


הספרים יצאו לאור במהדורה מודפסת, דיגיטלית וכספרים קוליים להאזנה. לקביעת פגישה בזום לליווי אישי אפשר לפנות אלי לכאן: בפייס 


או שלחו לי אימייל: shimontammar@gmail.com


כל המחירים רשומים בדולרים כי אני חיה בארה״ב. אם יש לכם שאלות כתבו לי.

חיבוק אוהב תמר


Comments

Rated 0 out of 5 stars.
No ratings yet

Add a rating
bottom of page