top of page
תמונת שער.jpg

קורס גר״מ המדרגה שיעורים מדיטטיבים, 30 יום לשינוי הרגלים

לוקח זמן לשנות הרגלי חיים של שנים. אנחנו נקשרים להרגלים שלנו, הגוף והמערכת הרגשית מתוכנתים להפנים התנהגוית וחוויות, שינוי הרגלים לוקח זמן ואנרגיה, נדמה שאנחנו הולכים נגד הטבע שלנו. למעשה אנחנו הולכים חזרה לטבענו האמיתי. מנסיון חיים שלי ושל תלמידים שרכשו את הקורס המדיטטיבי, שלושים יום של תרגול יום יומי חולל שינוי משמעותי בהרגלי החשיבה והפחתה בראקטיביות הרגשית. יצרתי 30 מדיטציות לתרגול יום יומי במהלך חודש ימים, שיטה שפיתחתי ושמה גר״מ המדרגה: גר״מ ראשי תיבות של גוף, רגש, ומחשבה, אלו שלושת הענפים של התודעה, דרכה היא מתבטאת, יוצרת ופועלת בממד הזה, רבים מאיתנו חווים חוסר איזון בין הרגשות המחשבות והגוף. המדיטציות יחזירו לכם את האיזון ויגבירו את כוח השלווה והנוכחות. 

חמש דרכים לזיהוי ושחרור האגו הרוחני

Updated: Feb 28


אתם בתהליך של לימוד רוחני, חולמים לפתוח סדנא או קורס, ללוות אנשים ולטפל בהם, אולי כבר יש לכם קהילה קטנה או גדולה, עוקבים, מעריצים ותלמידים. אולי אתם בתחילת הדרך, או עוסקים בזה לא מעט זמן, חווים קשיים ומחסומים, לעיתים מרגישים התלהבות לצד תסכול ואכזבה. יש אנשים שאוהבים את התכנים שלכם, מחמיאים, רוכשים ספרים וסדנאות ובאים לקבל ממכם ליווי אישי. אתם חווים סיפוק גדול ומרגישים שאתם באמת תורמים לרווחה הנפשית והתודעתית של התלמידים שלכם. אין ספק שיש לכם השפעה על החיים שלהם. עם האושר מההצלחות הגדולות והקטנות אתם חווים אי נוחות, חשש לפתח אגו רוחני, פחד להתנשא ולפגוע באנשים שאוהבים אתכם, לומדים מכם ונותנים בכם אמון. אולי אתם בעצמכם נפגעתם בעבר, למדתם אצל מורים רוחניים ופגשתם מטפלים שהפגינו אגו רוחני ותוקפנות. קראתם כתבות ושמעתם סיפורים על מורים שהלכו רחוק מדי ופגעו בהרבה אנשים. חלקם מאוד הצליח אך איבדו את כל מה שהיה להם בגלל אגו רוחני שגרם לנזק יותר מתועלת. מהו אגו רוחני? איך לזהות אותו וכיצד להתגבר עליו? אגו רוחני הוא מצב של חוסר מודעות, הפיכה של העשייה והמתנות שקבלתם לזהות שלכם. למי שאתם. אקהרט טולה אמר באחד מהשיעורים שלו שהוא לא מורה רוחני כשהוא לא מלמד. כשהוא יושב ומעביר שיעור הוא מורה רוחני, ברגע שהשיעור מסתיים, הוא לא מורה רוחני. כך הוא לימד אותי לא לקשור את העשייה לזהות ולמי שאני.

לעולם לא תצליחו לטפל ולזהות את האגו הרוחני שלכם אם תתביישו בו. הבושה תגרום לכם להרגיש פחד, כעס, ואשמה ולהדחיק את ההזדמנות לפגוש רגשות אנושיים ולהתמיר אותם. אין מה להתבייש ברגשות של יהירות והתנשאות, חלקם מגיעים ממערכת אמונות של התודעה הקולקטיבית וחלק מגיע מכאב רגשי שלא קיבל מענה והזדמנות לריפוי.

חמש דרכים לזהות אגו רוחני ולהתגבר עליו: מניע. זהו את המניע והמוטיבציה שהובילה אתכם להיות מורים רוחניים, מלווים ומטפלים. האם אתם מזהים שהרצון להיות מורה הוא אמצעי להשיג אהבה? אישור? ניראות? מעמד וכוח? האם אתם חלמתם להיות במקום הזה כי סבלתם בילדות מהרגשה פנימית שאתם לא ראויים? או שהרגשתם קריאה עמוקה ופנימית מתוך הנשמה לעשות זאת? אל תענו מיד אלא קחו את הזמן להתבונן, העמיקו נוכחות והיו קשובים למידע שעולה מהתת מודע. בחוויה שלי התשובה הייתה מעורבת. המניע אצלי מילדות היה דחף מתוך הנשמה, אהבה ורצון ללמוד לרפא את הכאב הרגשי שלי. ראיתי גם את המניע האגואי לקבל אישור ואהבה, למדתי לחמול על הילדה הפגועה ולטפל במחשבות על מחסור ואי שייכות. במקרה שלי האגו הרוחני גרם לפחד מהצלחה שהוביל לדחייה והפחתת הערך של העשייה שלי. בילדות הרגשתי טינה כלפיי אנשים מצליחים. גדלתי בבית סוציאליסטי, באמונה שקפיטליזם הוה הסממן לדיכוי. ענווה וצניעות, הסתפקות במועט בחוויה שלי הייתה התגלמות המוסר. קשה היה לי לנער את האמונה ברעיון שאנשים מצליחים הם אנשים רעים שחושבים רק על עצמם ומשתמשים באנשים אחרים כאמצעי להשיג כסף ומעמד וכוח, זה היה גם אגו רוחני שלי. הפחד להיות אדם רע והרצון להרגיש טובה יותר מבחינה מוסרית.


עליונות מוסרית. חוויה של עליונות מוסרית יכולה לקבע ולחסום אתכם מהצלחה והגשמה. אנשים מצליחים הם לא מוסריים, האגו אוהב לעשות חלוקה בין אנשים, כך הוא מחזק את הזהות והאחיזה שלו בכם. תחושה שאני טובה יותר מאנשים אחרים היא ביטוי טבעי ונפוץ של אגו רוחני. בילדות הייתה בי זהות של הקורבן המעונה. אדם טוב שמתנכלים לו. עבדתי על המחשבות וחקרתי היכן החוויה הזו שומרת ומגוננת עלי. ראיתי שזה שומר עלי מפני הפחד לגלות שאני לא יותר מוסרית או טובה מאנשים אחרים. שאינני חסרת כוח או חסרת אונים, יש לי גם יכולת לפגוע באנשים, קורבן מעונה הוא צדיק בתפישה הקולקטיבית ולכן התפישה הזו שומרת על האדם מפני מפגש עם הצד האכזרי והפוגעני שבו. זה פחד עמוק שמגיע מהתודעה הקולקטיבית של שכר ועונש. חוויה של עליונות מוסרית מאוד מסוכנת כאשר אתם מצליחים ויש לכם קבוצה או קהילה של תלמידים, האגו אוהב לחזק את עצמו דרך נבדלות. אגו רוחני של מורה יכול להיות אגו רוחני של קבוצה. אנחנו טובים יותר מוסרית מאנשים שלא ערים ולא עושים עבודה תודעתית. לנו יש חיבור לאלוהים, לבורא, אנחנו נבחרים. אגו רוחני קבוצתי מסוכן ויכול לגרום לנזק ורגרסיה, כאב נפשי וטראומה כשמתפקחים כשהאשליה מתפרקת.


השוואות וחשבונות. האגו הרוחני אוהב לעסוק בהשוואות וחשבונות, הוא מעצים את עצמו בהרגשה של נבחרות ועליונות קרמתית. ״נולדתי מיוחד, אומר האגו, שונה מאחרים, חכם מהם, סבלתי בגלל זה ועכשיו העולם מגלה אותי ומכיר בעליונות הרוחנית שלי.״ אם סבלתם מדחייה בילדות מההורים והחברה, הרגשתם שונים, נבדלים, תפתחו ציפייה לקבל מהיקום פיצוי קרמתי על הסבל שעברתם. הכאב לא היה לחינם. הציפייה לקבל הכרה והצלחה כפיצוי הוא סממן לאגו רוחני. ״אני טוב ולכן יש לי קארמה טובה יותר מאנשים שסובלים בחיים שלהם מבעיות כלכליות, בריאותיות, הם לא מפותחים תודעתית לכן הם סובלים, אולי הם משלמים על העוול שעשו לי ולאחרים בילדות.״ אם אתם מזהים מחשבות ותחושות כאלו אל תתביישו בהם, אל תדחיקו ותברחו מהם אלא תפגשו אותם, זהו את השורש של הכאב מהילדות, טפלו בזה ותתמירו את הכאב לתבונה. העובדה שאתם מורים ומטפלים ואחרים הם תלמידים המבקשים ממכם תמיכה ועזרה להתעורר תודעתית לא מעידה על כך שהם פחות חכמים, נבונים ומוכשרים. התלמיד אינו נחות בשום צורה מהמורה. התלמיד שלכם הוא שליח האלוהים, כולם מתעוררים תודעתית ביחד, מורה ותלמיד אלו מלבושים ותפקידים שהנשמה בחרה לגלם בחיים כאן. באופן טבעי יש היררכיה בין המורה והתלמיד, ההיררכיה הזו היא זמנית ומתקיימת רק בזמן הלימוד. היא לא מעידה על שום הבדל או פער במהות. לכן אם אתם מרגישים שתלמיד נחות יותר ממורה, פחות ער ולכן הוא פחות חכם, זיהיתם את האגו הרוחני שבכם. אל תדחיקו את ההרגשה הזו אלא תפגשו אותה. אל תנפנפו את האגו ותגידו לעצמכם שאתם לא חושבים כך. אל תתביישו באגו הרוחני. כל רגש שמדחיקים אותו חוזר ביתר עוצמה. התלמידים שלכם נותנים לכם את האמון שלהם מתוך בחירה ורצון חופשי, האמון הזה מקודש, שמרו וכבדו ותעריכו את התלמידים שלכם.


היררכיה וכוח. האם אתם מרגישים מאויימים כשאנשים לא מסכימים עם הדעות שלכם? האם אתם מרגישים שהזהות שלכם בסכנה? שפוגעים בכם אישית כשמתנגדים לדעות ולרעיונות שלכם? האגו מרגיש מאויים כשמביעים דעות מנוגדות. האגו הרוחני לא חי בהווה אלא בעתיד ובעבר. הוא עסוק בפחדים, מצד אחד הוא רואה איך הכל נהרס ומתמוטט, מצד שני הוא עסוק בלשמור טינה על אנשים שניתקו קשר או התנגדו לדרך הלימוד. ככל שהאדם מצליח יותר ולא מטפל באגו הרוחני שלו, הכעס והפחד יקצין. לאגו יש מנגנון של השמדה עצמית והוא יוביל את התת מודע להתנהג ולפעול בדרכים של הרס עצמי, ריבים, מאבקים, קליקות, הפחדות ועוד. האגו הרוחני אוהב היררכיה. הוא מעצים את עצמו כאשר הוא מקטין אנשים אחרים, גורם להם להישאר בתפקיד התלמיד, המעריץ העוקב, האגו הרוחני לא יתן לאף אחד לצמוח ולאיים על מקומו. הדחף התחרותי יהפוך לפחד ופרנויה, דרך הקצנה ושמירה של אנשים במעגל הקרוב ודחייה של אחרים, האגו הרוחני שומר על כוח, דרישה מהתלמיד לבטל את האגו שלו ולהתמסר באופן מוחלט למילים וללימוד של המורה. יש תורות לימוד שונות שמאמינות שזו הדרך שתלמיד צריך לעבור, דרך השפלה והתמסרות טוטלית למורה. 


מחמאות, הצלחה והערצה. אנשים מתלהבים מהאור, האנרגיה והחוכמה שלכם, מקבלים השראה ומרגישים שינוי חיובי בחיים שלכם. הם מציפים אתכם במחמאות. אין ספק שלשמור על נוכחות זה לא פשוט בייחוד כאשר אנשים מבטאים כלפיכם הערצה, הערכה ואהבה. איך אפשר להעמיק נוכחות בכל מצב? בהצלחה ובאכזבה? איך לומדים לא לפתח תלות במחמאות, אישור ואהבה? אל תייחסו את המחמאות למי שאתם ולזהות שלכם. המחמאות שאנשים מרעיפים עליכם זו הדרך שלהם לתת לכם בחזרה. כך הם מעניקים לכם על מה שהם קבלו ממכם. אל תמנעו ותגידו להם שהם ״מגזימים״ אלא תדעו שהאור שהם מזהים בכם זה האור שקיים בהם. כשהם הגיעו אליכם ללמוד, משהו התעורר בהם קודם. לא אתם הסיבה והגורם להתעוררות התודעתית שלהם. אילו זה לא היה כבר קיים בתוכם הם לא היו יכולים בשום פנים ואופן להתחבר לאור שלכם. אקהרט טולה אמר שהוא רק המסגרת של החלון שהאור עובר דרכו. הוא ביקש מאנשים לא להסתכל על המסגרת אלא על האור. ״אתם רואים את האור שלכם קורן מהחלון״. הוא אמר.


״לכולנו יש בדיוק אותה התבונה״ אמרה ביירון קייטי. הכוונה לתבונה של האני העמוק, תבונת הניצוץ האלוהי, המרחב החי והאוהב ללא תנאי. התפקיד של המורה אמר אקהרט טולה הוא להושיט יד לאלו שרוצים להתעורר. באחד מהפעמים הוא אמר בהומור: ״אם תראו אותי הולך עם גלימת זהב, מבקש לחרוט על עורכם את השם שלי תעירו לי בבקשה״ 


קל להשמיץ אנשים כשמזהים שיש להם אגו רוחני, להרגיש יותר טובים מוסרית מהם, זה חלק מהמעגל האינסופי של האגו עצמו. לא פשוט להתבונן על עצמנו ללא אשמה. להשמיץ את האגו הרוחני לא יעזור לנו להתמיר אותו לחוכמה. 


הדרך לזהות ולהתגבר על אגו רוחני הוא לפגוש אותו בלי הערות נלוות של המיינד, לחשוף את שורשו, את הכאב והרצון שלא קיבל מענה. לדעת שלא משנה מה שאתם עושים, זה לא הזהות שלכם, זה יקל על המשא שלפעמים תרגישו, העומס של האני self שיחווה כאשר הוא יקבל אנרגיה של אהבה והערצה מבחוץ. תורידו את המשא המנטלי ותזכרו שאתם שליחים של האלוהים כאן בעולם הזה. 


כמו שאמרה אמה האם המחבקת:


״לאלוהים אין ידיים, רגליים, עיניים או גוף אחרים נפרדים מלבד שלנו, הכוח הקוסמי בתוך כל אחד מאיתנו הוא אלוהים".


ב 17 למרץ אני פותחת קורס חדש שיתן לכם כלים להעמיק את הקשב ההכרתי עם עצמכם ועולמכם. התודעה נשענת על המילים כדי לתקשר עם העולם, המיינד שולט בחוויה ההכרתית דרך המילים, בזמן שיש מנעד עצום של תקשורת שלא תלוייה במילים שאנו לא ערים אליה כלל. תקשורת כזו מצוייה בשפע בטבע. בעלי חיים וצמחים, עצים וחרקים מעברים מידע ומתקשרים עם המערכות האקולוגיות והשדה המגנטי של כדור הארץ. מעבר למילה העוברת במרחב הזמן ומעובדת במוח יש מידע עמוק וחי שעובר דרכנו בצורה מידית וישירה ללא תיווכו של הזמן.

בקורס אלמד כלים התמרתיים שיעזרו לכם לגלות דרכים רבות של תקשורת דרך חיבור לשקט החי ולתבונה העמוקה ששרויה בו. תקשורת לא לינארית היא השראה.

בקורס תלמדו:

1. להגביר את כוח ההשפעה שלכם.

2. להפוך רגישות גבוהה לעוצמה של נוכחות והשראה.

3. תקשורת התמרתית והכרתית עם גוף הכאב.

4. תקשורת הכרתית עם הרצון הנשמתי והעמקת האישור הפנימי.

5. הפחתה של ההשפעה המדכאת של המחשבות והפיכתם לכוח הגשמה.

6. השראת הנוכחות שלכם והשקט הפנימי בתקשורת מול אנשים.

7. חיזוק המערכת האינטואיטיבית והטלפתית שלכם.

8. גילוי של דרכים חדשות לתקשורת רוחנית וחוויתית.

קשב נוכח והכרתי הוא למעשה השלב הבא בהתעוררות התודעתית שלנו כאן. בקורס תלמדו כיצד להרפות ממחשבות מותנות ודפוסיות, תלמדו על עוצמתו של המיינד וכוחה של המחשבה הרתומה לתודעה ביצירה של המציאות שאתם רוצים לחיות בה.

תרשמו היום לקורס ותקבלו גישה מיידית, חברות חינם במרכז להתעוררות תודעתית מיום ההרשמה ועד לסיום הקורס.

לפרטים נוספים על הקורס, למערך השיעורים והרשמה כנסו לכאן:יש דרך להתעורר הכרתית ותודעתית ולסיים את הסבל המנטלי, יש כלים שיכולים להיות בסיס לשינוי הכרתי. אפשר לעשות את זה לבד אך העוצמה של הלימוד מתחזקת כשלומדים יחד, כשפוגשים ויוצרים קשר עם עוד אנשים שרוצים ובוחרים להתעורר תודעתית. אם אתם חווים את הקריאה הפנימית של התודעה והנשמה אבל אין לכם כלים וקהילה אני מזמינה אתכם להצטרף למרכז להתעוררות תודעתית שכולל שיעורים חיים מוקלטים ומדיטציות שאני מעלה מידי חודש. את המרכז הקמתי במאי 2022, זה מרחב של תמיכה ולימוד עצמי ובקבוצה. יש בו שפע של סרטונים שיעורים ומדיטציות. מדי חודש אני מעלה תכנים חדשים. אם אתם מעוניינים להיכנס לשיעור כל מה שעליכם לעשות הוא להירשם לחברות חודשית או שנתית במרכז להתעוררות תודעתית. החברות היא בחינם לכל מי שמצטרף לקורס תקשורת הכרתית החל מיום ההרשמה עד לסיום הקורס.


חברות חודשית 49.95 דולר


ניתן לרכוש את השיעורים המדיטטיבים על פי שיטת גר״ם המדרגה


שיעורי הקורס מתקיימים בזום, כל שיעור יוקלט ויעלה באתר. השיעורים של הקורס יהיו זמינים לכם לצפייה ללא הגבלה גם אחרי סיום הקורס. השיעורים של המרכז להתעוררות תודעתית זמינים לצפייה כל עוד אתם חברים במרכז או תלמידים בקורס.


בספרים שהוצאתי לאור: ״תודעה נוכחת הספר המעשי״, ״חזרה אל האמת״ ו״ספר האור הפנימי״ יש יחד מעל ל1000 תובנות ותרגילים שעוזרים ותומכים בתהליך הצמיחה וההתעוררות והפחתת הסבל הנפשי, איך לעבוד עם כוח החיים שלנו ולקבל כלים להתפתחות תודעתית.


הספרים יצאו לאור במהדורה מודפסת, דיגיטלית וכספרים קוליים להאזנה.


לקביעת פגישה בזום לליווי אישי אפשר לפנות אלי לכאן: בפייס

או שלחו לי אימייל: shimontammar@gmail.com


כל המחירים רשומים בדולרים כי אני חיה בארה״ב. אם יש לכם שאלות כתבו לי. חיבוק אוהב תמר

336 views0 comments

Comments

Rated 0 out of 5 stars.
No ratings yet

Add a rating
bottom of page