top of page
תמונת שער.jpg

קורס גר״מ המדרגה שיעורים מדיטטיבים, 30 יום לשינוי הרגלים

לוקח זמן לשנות הרגלי חיים של שנים. אנחנו נקשרים להרגלים שלנו, הגוף והמערכת הרגשית מתוכנתים להפנים התנהגוית וחוויות, שינוי הרגלים לוקח זמן ואנרגיה, נדמה שאנחנו הולכים נגד הטבע שלנו. למעשה אנחנו הולכים חזרה לטבענו האמיתי. מנסיון חיים שלי ושל תלמידים שרכשו את הקורס המדיטטיבי, שלושים יום של תרגול יום יומי חולל שינוי משמעותי בהרגלי החשיבה והפחתה בראקטיביות הרגשית. יצרתי 30 מדיטציות לתרגול יום יומי במהלך חודש ימים, שיטה שפיתחתי ושמה גר״מ המדרגה: גר״מ ראשי תיבות של גוף, רגש, ומחשבה, אלו שלושת הענפים של התודעה, דרכה היא מתבטאת, יוצרת ופועלת בממד הזה, רבים מאיתנו חווים חוסר איזון בין הרגשות המחשבות והגוף. המדיטציות יחזירו לכם את האיזון ויגבירו את כוח השלווה והנוכחות. 

עשרה סימנים לזוגיות בריאה

Updated: Apr 1לא כל גבר שקט ומופנם הוא גבר מנותק ואטום רגשית ולא כל אישה שמבקשת חום ואהבה היא אישה חלשה פגועה ותלותית. לא כל גבר מוחצן שמבטא את רצונותיו הוא שתלטן ותוקפני או נרקיסיסט ולא כל אישה טמפרמנטית היא מפלצת. אנחנו חשופים לשטף של מידע על קשרים זוגיים באינטרנט וברשתות החברתיות, תיאורים על נשים מתעללות שתלטניות, גברים נרקיסיסטים, נדמה שאי שם מעבר למסכים חיים אנשים חד ממדים, בזמן שהמציאות מורכבת הרבה יותר.


ישנם מקרים קיצוניים, אלו יוצאים מן הכלל. יש הבדל עצום בין קשיים בתקשורת להתעללות נפשית. בין השחור ללבן יש גוונים וצבעים רבים. מנסיוני כמלווה ומאמנת של יחידים וזוגות פגשתי אנשים עמוקים, מורכבים בנפשם, חלקם שיתפו אותי שהם קראו פוסטים והשתתפו בדיונים ברשתות ומרגישים מבולבלים מהמידע הסותר, חלק פיתחו חרדות מהמידע שקראו. צריך לזכור שחלק מהמידע שעובר ברשת אינו מקצועי ולא משקף את המציאות האישית היחודית שלכם. כמאמנת ומלווה ריגשית, ראיתי שרוב הקשיים בזוגיות נובעים מפערים בתקשורת, פחדים, אמונות ומחשבות שחלקן מגיעים מהתודעה הקולקטיבית.


לבני האדם יש רצון עמוק ומובנה להשתנות וללמוד ולהתפתח. לכל אדם יש את הדרך היחודית שלו. לפעמים הפערים נמצאים בפרשנות שגוייה של דפוסי התנהגות. הלימוד החשוב ביותר בחיי זוגיות הוא פיתוח התקשורת החומלת והאמפתית. כאשר אמפתיה היא לא הסכמה אוטומטית לקבל כל התנהגות גם בלתי הולמת מבן הזוג, זו ראיה נוכחת והבנה פנימית של נפש האדם. רוב בני האדם רגישים, וחכמים, לא אטומים או נכים רגשית בכלל. לכל אדם יש את אותה התבונה ויכולת מובנת בתוכו ללמוד לגשר על פערים בתקשורת, לבנות מערכת יחסים טובה, לחיות חיים מאושרים ואיכותיים.


כל זוגיות נושאת את הקשיים שלה, יש אתגרים, מאבקי כוח, בעיות תקשורת, אכזבות וציפיות לא ממומשות. אנשים מביאים לזוגיות את גוף הכאב שלהם, את המטענים וההרגלים והשפה הרגשית שהם למדו מילדות, אין צורך לשבור מערכת יחסים בגלל משבר זמני. משברים מאיצים את תהליך ההתפתחות האישית בנוכחות בן הזוג.


ההבדלים בהתנהגות ובאישיות של בני הזוג אינם פערים אלא ברכה ושפע, זה השוני שמאפשר לגדול ולהתפתח יחד.


איך בכל זאת נדע אם אנחנו נמצאים בזוגיות בריאה? חיים עם בן זוג אוהב ולא מתעלל?

הסוד הוא במינון. אין מתכון לזוגיות טובה. אין זוגיות שדומה אחת לשניה, יש מודלים רבים לזוגיות. יש זוגות שחיים יחד וזוגות שבוחרים לגור בבתים שונים, מנהלים חיים זוגיים ועצמאים. יש זוגות שאוהבים דרמות. יש אנשים שסובלים מאוד כשהם רבים, אחרים נדלקים ושוכחים ועוברים הלאה, אחרים שומרים את הכאב בתוכם ומלמדים אחד את השני לשנות את ההתנהגות והתקשורת. לכל זוג יש את הטמפרמנט היחודי שלו. הנקודה כאן היא תדירות האירועים ועוצמתם.


כשאדם מרגיש שהוא יורד בתפקוד, חווה דיכאון ופחד מבן הזוג, מרגיש שמרחב המחייה והחופש האישי שלו מצומצם, זה סימן שהזוגיות שלו רעילה ועליו לעזוב את הקשר. לא כל משבר בזוגיות נובע בגלל התעללות, יש מצבים של חוסר עניין והתאמה. אובדן תשוקה, שינוי אישי עמוק שמוביל לדרך חדשה.


לכל הזוגות יש מכנה משותף: אהבה וחברות, חיבור עמוק וקשר יחודי של מחויבות בבחירה.

עניין וכמובן רצון משותף להיות יחד.


עשרה סימנים לזוגיות בריאה

  1. יש לכם אוזן קשבת, אתם חברים טובים, נעים לכם לשוחח, התדירות שאתם חווים אטימות, זלזול, ביטול של הדעות שלכם הוא נמוך או אפסי או משתנה, תלוי בלהט של וויכוח ומאבקי כוחות.

  2. יש שיתוף פעולה בתחומים רבים, אתם יכולים לסמוך אחד על השני, למרות שיש חילוקי דעות אתם מרגישים שבנושאים המהותיים בן הזוג שלכם הוא עוגן ותמיד יהיה עבורכם.

  3. אתם מרגישים טוב ביחד ומרגישים טוב לבד. גם כשמחשבות חרדתיות מציפות אתכם, אתם חוזרים לעצמכם מהר ולא שוקעים לשתיקות מעיקות או מריבות תכופות.

  4. כשאתם מפייסים את בן הזוג הוא מתרצה יחסית מהר. גם אם יש וויכוחים ומשקעים מהעבר, אתם חווים רצון מבן הזוג לשנות את הדינמיקה והתקשורת ולהביא יותר מודעות.

  5. אתם מפרגנים אחד לשני, לא חיים בפאניקה שבן הזוג יבגוד או ינטוש אתכם, גם אם יש משבר של אמון אתם ביחד, מנסים לרפא את הפצע, הולכים לטיפול או יעוץ זוגי, מתחשבים ומחפשים דרכים להביא לשינוי ולבסס את האמון. יש רצון עמוק להיות יחד וקשר של אהבה.

  6. כשאתם רבים אתם דואגים אחד לשני, לא משפילים ולא יורדים לאלימות פיזית או מילולית.

  7. אתם מרגישים בטוחים להיות מי שאתם ומרגישים טוב עם עצמכם ליד בן הזוג. אינכם נמצאים תחת ביקורת יום יומית על המראה שלכם, על התפקוד בבית ועל ההתנהגות שלכם. גם אם יש ביקורת היא עניינית ולא משפילה.

  8. אתם יכולים לבטא בחופשיות את הרצונות שלכם, לא דוחקים ומסרסים את הרצון שלכם. אינכם חווים איום מתמשך, פחד מבן הזוג ומחוייבים להיענות לדרישות שלו.

  9. אתם שותפים מלאים מבחינה כלכלית, בן הזוג לא שולט בכספים ולא משתמש בכסף להעניש אתכם ולכפות את הרצון שלו עליכם.

  10. אתם מדברים ומתקשרים באופן חופשי, כנה וישיר, לא משתמשים במניפולציות ושקרים כדי למנוע מריבות ועימותים.

 

קורס שירת העצים

שיעורים חיים בזום

קול התודעה, דממה דקה


כִּי כָּל עֵשֶׂב וָעֵשֶׂב יֵש לוֹ שִׁירה שֶׁאוֹמֵר, שֶׁזֶה בְּחִינַת פֶּרֶק שִׁירָה, וּמִשִּׁירַת הָעֲשָׂבִים נַעֲשֶׂה נִגּוּן שֶׁל הָרוֹעֶה.

רבי נחמן מברסלב 

מהי אותה אנרגיה עוצמתית שכובשת אותנו בדממה מרגיעה ומחיה את הנפש כשאנחנו בטבע? מהם הכוחות שמחברים אותנו לעצים לאדמה? מדוע קל יותר להעמיק נוכחות להרגיש את הריפוי לנפש ולגוף כאשר אנחנו בטבע ובחוף הים? מהו אותו ארג תבונתי מופלא שמקיים את העולם באיזון ובהרמוניה? האם אותו כוח מצוי בנו? איך אפשר לעורר את התבונה השקטה מציאות היום יומית? הכוח התבונתי שוכן ומובנה בתוכנו, אך הוא רדום, מתכסה בתפיסות הצרות של המיינד והאגו. בקורס אלמד כיצד להיות כוח השראה והשפעה בעולם הכאוטי. העמקת הנוכחות ההכרה ברובד אחדותי חי שקט עוצמתי ואינסופי בתוכנו זו דרך חיים. להשריש את הנוכחות לתת מודע זה תהליך עוצמתי של התייחסות ללא מאבק. כאשר אנחנו הולכים בטבע וחווים מיד את עוצמת הנוכחות היא מתפרצת לתוכנו משפיעה על הגוף כולו משחררת את הנפש מהעומסים נדמה שההשפעה מגיעה מבחוץ. האמת שלהבת הנוכחות שלנו מתגברת ומתעוררת. אין זו השפעה של כוח חיצוני או פנימי זו ההשפעה של הכוח האחד. הוא לא פנימי הוא לא חיצוני הוא בכל מקום שווה בשווה. 

במהלך 16 השיעורים נלמד על העומס המנטלי, נרפה מהמאמץ להרפות. למאמץ קשור רעיון שיש מקום תהליך או דרך להגיע אליו, יש יעד יש ״אני״ שהולך בדרך, או יש צורך לרכוש עוד ידע עבור היעד. 

בקורס נלמד לעורר את כוח הנוכחות את הלהבה בכל מקום ובכל תנאי. להאיר שפיות ומודעות

להפחית את הסבל ולהוריד את האוטומט התגובתי שמגיע מתוך האגו.


איזה קורס מדהים ומיוחד אני עומדת ללמד אתכם: 16 שיעורים שבועיים, במהלך חצי שנה נלמד על הכוח המסתורי המופלא התבונה שחיה בטבע, כיצד לפתח כלים לחזק את ההשראה וההשפעה של כוח החיים מתוך התודעה וההכרה שלנו.


הקורס יתחיל ב 6 למאי 2024 ויסתיים ב 20 לאוגוסט 2024.

השיעורים יתקיימו בימי שלישי בשעה 20:00 בזום שעון ישראל


אני מלמדת קבוצות קטנות לכן מספר המקומות מוגבל.


המיקום: בזום בנוחיות האופטימלית מהבית שלכם. הקלטה תעלה בתום השיעור

ותהיה זמינה לצפייה ללא הגבלה גם אחרי סיומו של הקורס. 

הקורס כולל 16 שיעורי זום שיתקיימו בימי ג׳ בשבוע 

 + 16 שיעורים חיים במרכז להתעוררות תודעתית בימי רביעי בשבוע.


עלות הקורס: 800 דולר

מחיר אחרי הנחה: 700 דולר

לנרשמים עד הראשון למאי ניתן לחלק עד ארבעה תשלומים מידי חודש.


*אני חיה בארה״ב לכן המחירים מצויינים בדולרים.יש דרך להתעורר הכרתית ותודעתית ולסיים את הסבל המנטלי, יש כלים שיכולים להיות בסיס לשינוי הכרתי. אפשר לעשות את זה לבד אך העוצמה של הלימוד מתחזקת כשלומדים יחד, כשפוגשים ויוצרים קשר עם עוד אנשים שרוצים ובוחרים להתעורר תודעתית. אם אתם חווים את הקריאה הפנימית של התודעה והנשמה אבל אין לכם כלים וקהילה אני מזמינה אתכם להצטרף למרכז להתעוררות תודעתית שכולל שיעורים חיים מוקלטים ומדיטציות שאני מעלה מידי חודש. את המרכז הקמתי במאי 2022, זה מרחב של תמיכה ולימוד עצמי ובקבוצה. יש בו שפע של סרטונים שיעורים ומדיטציות. מדי חודש אני מעלה תכנים חדשים. אם אתם מעוניינים להיכנס לשיעור כל מה שעליכם לעשות הוא להירשם לחברות חודשית או שנתית במרכז להתעוררות תודעתית. החברות היא בחינם לכל מי שמצטרף לקורס תקשורת הכרתית החל מיום ההרשמה עד לסיום הקורס.


חברות חודשית 49.95 דולר


ניתן לרכוש את השיעורים המדיטטיבים על פי שיטת גר״ם המדרגה


שיעורי הקורס מתקיימים בזום, כל שיעור יוקלט ויעלה באתר. השיעורים של הקורס יהיו זמינים לכם לצפייה ללא הגבלה גם אחרי סיום הקורס. השיעורים של המרכז להתעוררות תודעתית זמינים לצפייה כל עוד אתם חברים במרכז או תלמידים בקורס.


בספרים שהוצאתי לאור: ״תודעה נוכחת הספר המעשי״, ״חזרה אל האמת״ ו״ספר האור הפנימי״ יש יחד מעל ל1000 תובנות ותרגילים שעוזרים ותומכים בתהליך הצמיחה וההתעוררות והפחתת הסבל הנפשי, איך לעבוד עם כוח החיים שלנו ולקבל כלים להתפתחות תודעתית.


הספרים יצאו לאור במהדורה מודפסת, דיגיטלית וכספרים קוליים להאזנה.


לקביעת פגישה בזום לליווי אישי אפשר לפנות אלי לכאן: בפייס

או שלחו לי אימייל: shimontammar@gmail.com


כל המחירים רשומים בדולרים כי אני חיה בארה״ב. אם יש לכם שאלות כתבו לי.

חיבוק אוהב תמר


579 views0 comments

Comments

Rated 0 out of 5 stars.
No ratings yet

Add a rating
bottom of page